Xiaomi Baojun E300_1
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo lacný elektromobil Baojun E300 s vcelku slušným dojazdom

Auto sa dostane do ostrého predaja v priebehu nasledujúcich dní

Keď príde reč na spoločnosť Xiaomi, tak mnohým z nás sa spája hlavne so smartfónmi, prípadne s ďalšou chytrou elektronikou. Najnovšie však spoločnosť rozširuje svoje portfólio aj o elektromobil. Ide konkrétne o model auta Baojun E300, za ktoré si spoločnosť pýta približne 13-tisíc dolárov. Čo je po prepočte necelých 11-tisíc eur. Na tému upozorňuje portál xiaomitoday.com.

Xiaomi Baojun E300

Ako môžete vidieť nižšie, tak dizajn elektromobilu je na naše pomery vcelku netradičným. Vzhľadovo skôr pripomína automobil z budúcnosti, ktorý vďaka špeciálnym diódam a obdĺžnikovým svetlometom bude na cestách bezpochyby vyčnievať.

Rovnako treba spomenúť aj dômyselné použitie dvojfarebného lakovania, ktoré vyvoláva dojem „oddelenie“ auta od priestoru, v ktorom sa nachádzajú cestujúci.

Vozidlo by okrem iného malo byť schopné odviesť až 4 pasažierov. Rozmery automobilu sú 2625 (dĺžka)/1647 (šírka) /1588 (výška) mm. Vozidlo je ďalej vybavené technológiou ADAS-AI. Ide napríklad o funkcie ako adaptívny tempomat, či APBS.

Čo je však hlavným lákadlom tohto automobilu, je jeho dojazd, ktorý je niečo málo cez 300 kilometrov na jedno nabitie. Zároveň je vozidlo poháňané 40-kilowattovým hnacím motorom so špičkovým krútiacim momentom 150 Nm. Je tak predurčené hlavne do miest. Mimochodom, vozidlo by sa malo ocitnúť v predaji v priebehu najbližších dní.

Mohlo by vás tiež zaujímať