Mi TV Master Extreme Edition_chytry televizor
Zdroj: Xiaomi, Xiaomiportal.sk (koláž)

Xiaomi predstavilo nový chytrý televízor, Mi TV Master Extreme Edition, ktorý ponúka 82″ 8K displej

Nejde však o lacné zariadenia. Spoločnosť si za neho bude pýtať viac ako 6 000€

Xiaomi predstavilo ďalší chytrý televízor, ktorý vyčnieva nad ostatnými. Naposledy sme mohli čítať o televízore, ktorý je priesvitným. Tentokrát čínsky technologický gigant predstavil televízor o veľkosti 82“ s 8K rozlíšením. Na predstavenie televízora upozorňuje portál beebom.com.

Mi TV Master Extreme Edition

Mi TV Master Extreme Edition je nový chytrý televízor z kuchyne Xiaomi, ktorý ako sme už vyššie prezradili, ponúka 82“ displej s 8K rozlíšením, teda 7680 x 4320 bodov. Displej sa ďalej chváli vysokou svietivosťou, konkrétne až do 2000 nitov, ako aj vysokým kontrastom 4000 : 1. Zároveň farebná škála displeja je 98% gamutu P3. Okrem iného sa môže pochváliť ešte vysokou zobrazovacou frekvenciou displeja, konkrétne podporou 120Hz.

Televízor, aby bol schopný dekódovať 8K rozlíšenie, tak za týmto účelom využíva nie len viac ako 20 chytrých algoritmov, ale aj výkonný štvorjadrovým čip Novatek 72685 8K, ktorý je doplnený o grafický čip GPU Mali-G51 MP4, 4 GB RAM a 256 GB úložný priestor. Televízor je schopný 8K video dekódovať pri 60Hz.

Kde však televízor vyčnieva, je zvuk. Okrem podpory Dolby Atoms a vlastnej nadstavby od spoločnosti Xiaomi, televízor disponuje reproduktorovým systémom „Sound wing“. Ide o systém reproduktorov, ktoré sú schovanými v zadnej časti televízora. Tie sa následne pri sledovaní filmov, či seriálov a podobne, vysúvajú. Reproduktory ďalej disponujú 8-jednotkami 20W basových reproduktorov, a ďalej majú v sebe schovaných ďalších niekoľko 10W vysokofrekvenčných jednotiek.

Mi TV Master Extreme Edition_displej
Zdroj: Xiaomi

Televízor v zadnej časte disponuje ešte Ethernet portom, či USB 3.0 výstupmi a HDMI 2.1. Čím sa však ďalej odlišuje od väčšiny chytrých televízorov, je podpora 5G v duálnom režime (SA / NSA).

Mi TV Master Extreme Edition_zadna stena
Zdroj: Xiaomi

Ako už asi tušíte, tak televízor nebude lacným, Xiaomi si za neho pýta 49 999CNY, čo je po prepočte približne 6250€. Ide tak o cenovku, ktorá je pre bežného človeka veľmi vzdialenou. Televízor sa do predaja dostane koncom októbra, pričom Xiaomi ešte neinformovalo o dostupnosti televízora aj mimo Číny.

Mohlo by vás tiež zaujímať