Xiaomi Mi 11 predstaveny
Zdroj: mi.com

Xiaomi predstavilo zariadenie Mi 11. Opäť posúva mobilný priemysel o kúštik dopredu!

Xiaomi predstavilo vôbec jeden z najatraktívnejších smartfónov na trhu z pohľadu cena : výkon

Xiaomi potom, ako predstavilo nadstavbu MIUI 12.5, predstavuje aj smartfón Xiaomi Mi 11, ktorý opäť o čosi posúva mobilný priemysel dopredu.

Zariadenie už na prvý pohľad zaujme veľkým 6,81“ displejom. Nejde však o „bežný“ displej, aký by sme našli v iných zariadeniach. Xiaomi sa chváli, že získal hodnotenie A+ od spoločnosti DisplayMate, ktorá hodnotí kvalitu displejov. Okrem iného prezrádza, že displej smartfónu zlomil 13 rekordov. Ide o AMOLED displej s rozlíšením 2K, zobrazovacou frekvenciou 120Hz, či svietivosťou 1500 nitov. Okrem iného zariadenie je schopné zobraziť až 1-miliardu rôznych farebných variácií.

Xiaomi Mi 11_displej
Zdroj: mi.com

Xiaomi ďalej prezradilo, že v porovnaní s predošlou generáciou, displej zariadenia je 1,5-krát odolnejším voči rozbitiu, či o 2-krát odolnejším voči poškrabaniu. Čerešničkou na torte je, že na svoje fungovanie vyžaduje o 15% menej energie.

Najsilnejší procesor na trhu

Určite nikoho neprekvapí, že zariadenie je vybavené procesorom Snapdragon 888, ktorý je vyrobený 5nm procesom. Iniciovala to aj samotná spoločnosť. Xiaomi ďalej prezrádza, že je o 25% výkonnejším, o 35% rýchlejšie renderuje obraz, či o 73% je rýchlejšie AI. Okrem iného výkon zariadenia v platforme AnTuTu dosiahol 745-tisíc bodov. Len pre porovnanie, Mate 40 Pro, ktorý aktuálne kraľuje rebríčku AnTuTu, dosiahol „len“ 661-tisíc bodov. Procesor je ďalej doplnený o grafický čip Adreno 630, ktorý je o 35% výkonnejším v porovnaní s predošlou generáciou.

Xiaomi Mi 11_Snapdragon 888
Zdroj: mi.com

Čo sa týka RAM pamäte, tak Xiaomi vybavilo smartfón 8GB, resp. 12GB v závislosti od zvolenej varianty. V obchod prípadoch ide samozrejme o najnovší typ pamäte, LPPDR 5. Čo sa týka úložného priestoru, tak zariadenie bude dostupné v 128GB, resp. v 256GB verzii. Rovnako aj v tomto prípade, oba pamäťové moduly sú typu UFS 3.1. Xiaomi ďalej vyzdvihuje novú WiFi 6 technológiu, ktorá vykazuje dvojnásobnú šírku pásma oproti predchádzajúcej generácii so zvýšenou hustotou informácií o prenose o 20% a konečnou rýchlosťou siete 2,1-krát vyššou, teda až do 3,5 Gbps.

Zariadenie nabijete za menej ako 60 minút

Xiaomi ďalej smartfón vybavila batériou s kapacitou 4 500mAh, ktorú je možné nabiť dvomi spôsobmi. Prvým je pomocou kábla pri výkone 55W, zatiaľ čo v prípade bezdrôtového nabíjania, smartfón podporuje nabíjanie pri výkone 50W. V praxi by to malo znamenať, že smartfón je možné nabiť za 45, resp. 53 minít.

Xiaomi Mi 11_rychle nabijanie
Zdroj: mi.com

3-snímače na čele so 108-megapixelovým snímačom

Xiaomi smartfón vybavilo celkovo 3-snímačmy, medzi ktorými vyčnieva  hlavný so 108-megapixelový. Ide o senzor Samsung ISOCEL Bright HM2 s ohniskovou clonou f / 1,79, 1 / 1,33″. Nechýba mu ani podpora optickej stabilizácie. Druhý snímač je ultra-širokým a disponuje rozlíšením 13-megapixelov (123 ° a ohniskovou clonou f / 2.4). Posledný snímač je makro objektívom s 5-megapixelovým rozlíšením (s ohniskovou clonou f / 2.4). V prípade selfie nájdeme fotoaparát s rozlíšením 20-megapixelovým rozlíšením a ohniskovou clonou f / 2,2.

Xiaomi Mi 11 kamera smartfonu
Zdroj: mi.com

V prípade zvuku, Xiaomi vybavilo zariadenie reproduktormi od spoločnosti Harman Kardon. V praxi to bude znamenať, že pôjde o jedny z najlepších reproduktorov dostupných v mobilnom zariadení na trhu.

Xiaomi Mi 11_harman kardon
Zdroj: mi.com (pozn. redakcie: na obrázku je uvedený zlý preklad)

Prejdime však k cene. Tá nebude nízkou, ale pri pohľade na špecifikácie, môžeme povedať, že vôbec nie je vysokou. Odporúčaná cena zariadenia v prípade 8GB verzie je približne 540€. Za najvýkonnejších model, si Xiaomi pýta necelých 600€. Na druhej strane treba povedať, že ide o ceny pre čínsky trh. Inými slovami, v našom regióne bude cena odlišnou. V každom prípade však pôjde bezpochyby o jeden z najatraktívnejších smartfónov z pohľadu cena : výkon.

Zdroj: Mi.com

Mohlo by vás tiež zaujímať