Xiaomi Screen Combo funkcia
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Xiaomi prináša desktopový režim „Screen Combo“, ktorý ocenia hlavne náročnejší používatelia

Xiaomi oficiálne uvoľnilo funkciu Screen Combo pre zariadenie Mi 10 Ultra. Neskôr by mala byť funkcia dostupná aj pre ďalšie modely smartfónov

Ešte začiatkom septembra spoločnosť Huawei predstavila funkciu Multi-Screen Collaboration 3.0, a krátko na to spoločnosť Samsung priniesla obdobnú funkciu pre viac ako 20 modelov smartfónov prostredníctvom aplikácie Váš telefón od Microsoftu. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje zrkadlenie zariadenia do počítača so širokými možnosťami ďalších interakcií. Majiteľa smartfónov Xiaomi mohli túto pokročilú funkciu ticho závidieť. To by sa však mohlo postupne začať meniť.

Nová funkcia Screen Combo je dostupnou pre prvý smartfón

Spoločnosť Xiaomi uvoľnila funkciu Screen Combo pre prvý model smartfónu. Ide konkrétne o zariadenia Mi 10 Ultra. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Portál píše, že funkcia je dostupnou v rámci MIUI 12 nadstavby, avšak len v čínskej verzii ROM. V súčasnosti však nie sú známe informácie, kedy by mohla byť distribuovanou aj pre ďalšie modely smartfónov vrátane regiónov. Druhým dychom však treba dodať, že v minulosti sme ju mohli vidieť v rámci testovania vo viacerých zariadeniach, napríklad v telefónoch Mi 9, či Redmi K20. Inými slovami, funkcia pravdepodobne nebude výlučne exkluzívnou len pre súčasné vlajkové modely smartfónov.

Funkcia vo svojej podstate umožňuje zrkadlenie smartfónu do počítača. Rovnako umožňuje aj interagovať so zariadením. Napríklad otvárať aplikácie v desktopovom režime. Rovnako pomocou funkcie Screen Combo je možné pracovať s viacerými aplikáciami súčasne.

Okrem iného funkcia umožňuje aj rýchly prenos dát medzi počítačom a smartfónom a to prostredníctvom jednoduchého pretiahnutia súborov.

Ako sme vyššie už povedali, tak aktuálne nie je známe, kedy funkcia bude distribuovaná masovo. Môžeme však očakávať, že by sa tak mohlo stať v priebehu najbližších týždňov, až mesiacov.

Ocenili by ste takúto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať