Zdroj: Xiaomi

Xiaomi pripravuje nový Lite model k vlajkovej sérii: Poznáme takmer kompletnú výbavu!

Xiaomi 13 Lite sa už čoskoro môže objaviť na globálnom trhu. Jeho certifikácia v Google Play Console nám toho veľa naznačila.

O čínskom Xiaomi je všeobecne známe, že predstavovanie smartfónov zvyčajne nie je žiadnym tajomstvom. Rovnako je to aj v prípade ďalšieho modelu, ktorý sa má objaviť na globálnom trhu. Potešiť má najmä fanúšikov kvalitných technológií za nižšiu cenu, čo nám naznačuje, že pôjde o Lite verziu smartfónu. Konkrétne sa rozprávame o Lite verzii vlajkového Xiaomi 13, ktorý sa taktiež v Európe zatiaľ neobjavil. Už teraz ale vďaka portálu xiaomiadictos.com vieme, čo by mohol nový Lite smartfón ponúknuť, keďže pôjde o globálnu verziu známeho čínskeho smartfónu. Novinka sa objavila v Google Play Console a poodhalila nám kľúčové informácie.

Xiaomi 13 Lite má vychádzať z elegantného čínskeho modelu

O sérii Xiaomi CIVI ste už určite počuli. Ide o pomerne nový modelový rad, ktorý sa objavil v Číne, no globálne smartfóny sa z nich nestali. Teraz sa ale má stať to, v čo už nikto z nás nedúfal. Nový Xiaomi 13 Lite sa totiž v Google Play Console objavil so snímkami, ktoré nám poukazujú na jeden s modelov série CIVI. Na snímkach môžeme vidieť CIVI 1S, no výbava modelu poukazuje skôr na CIVI 2. Ako to teda bude s týmto modelom? Zatiaľ môžeme len špekulovať.

Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite. Zdroj: Xiaomi

Medzi CIVI 1S a CIVI 2 nájdeme skutočne málo rozdielov. Podľa certifikácie ale vieme, že Xiaomi 13 Lite získa čipset Snapdragon 7 Gen 1, ktorý nájdeme práve v CIVI 2. Aj kódové označenie zariadenia ako „ziyi“ nasvedčuje tomu, že výbava bude vychádzať práve z CIVI 2. Ten okrem nového čipsetu pre vyššiu strednú triedu ponúka 120Hz AMOLED displej, 50mpx hlavný snímač kamery (Sony IMX766) a duálnu 32mpx selfie kameru. Prednosťou telefónu bude aj 4500mAh batéria s podporou pre 67W rýchlonabíjanie.

Predstavenie prebehne už čoskoro

Ako sme už uviedli, Xiaomi 13 Lite má byť smartfón určený primárne pre globálny trh. Model CIVI 2 sa totiž už v Číne nachádza a nedávalo by zmysel, keby sa tam nachádzal duálne. Očakávame teda, že by sa nový Lite model mohol objaviť na rovnakom predstavení, ako hlavný modelový rad. Do úvahy ale tiež prichádza jeho predstavenie počas veľkej konferencie Mobile World Congress, ktorá prebehne na prelome februára a marca v španielskej Barcelone.

xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi 13 Lite má byť teda akýmsi hybridným modelom medzi CIVI 1S a CIVI 2. Dizajn by mal získať zo staršieho CIVI 1S, teda ak sú snímky modelu v Google Play Console správne. Výbavu by sme zasa podľa kódového označenia mali vidieť rovnakú ako v CIVI 2. Je tu však pravdepodobnosť, že by v nej nastali menšie zmeny. Zatiaľ o nich ale nemáme žiadne informácie.

Kúpili by ste si Xiaomi 13 Lite s takouto výbavou? Alebo by vás skôr lákal iný model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať