Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi potvrdilo svoju účasť na významnej konferencii: Ukáže tam svoje vlajkovú sériu smartfónov?

Vlajková séria Xiaomi 13 by sa mohla ukázať až na veľkej technologickej konferencii v Barcelone. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené.

So začiatkom roka prichádzajú aj viaceré technologické konferencie, ktoré pokrývajú predstavovanie nových zariadení a technológií. Prvou väčšou konferenciou bola nedávna CES, teda Consumer Electronics Show v Las Vegas. Známejšou konferenciou však je Mobile World Congress (MWC), ktorý sa už tradične bude konať v Barcelone. Túto konferenciu si nenechá ujsť ani Xiaomi. To už teraz potvrdilo svoju účasť, čím zalarmovala viacerých leakerov aj fanúšikov spoločnosti. Čo nám na tejto konferencii ukáže? Pôjde o globálne predstavenie vlajkovej série Xiaomi 13? Alebo sa ukážu iné novinky? Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa teraz s vami o ne podelíme.

Xiaomi potvrdzuje účasť na MWC 2023 v Barcelone

Čínska spoločnosť Xiaomi sa už pred niekoľkými rokmi presadila aj v Európe, kde má významné zastúpenie na trhu. Je teda pochopiteľné, že sa zjaví aj na takej veľkej konferencii, akou je Mobile World Congress v španielskej Barcelone. Na oficiálnom plagáte nám tak dala spoločnosť vedieť, že na nej ukáže nové technológie, na ktoré sa už teraz môžeme tešiť. Čo ale bude medzi týmito technológiami sme sa zatiaľ nedozvedeli. Neostáva nám teda nič iné, než na tieto informácie netrpezlivo čakať.

Xiaomi MWC 2023
Zdroj: Xiaomiui

Konferencia MWC 2023 sa bude konať v dátumoch od 27. februára až do 2. marca, pričom prelom mesiacov bude skvelým časom pre predstavenie nových technológií. Z viacerých zdrojov tak vychádza, že čínsky gigant by mohol predstaviť svoje nové smartfóny s kamerou od Leicy, čo je skutočne novou technológiou. Vzhľadom k tomu, že sme zatiaľ nemali tú česť vidieť sériu Xiaomi 13 na globálnom trhu, fanúšikovia sa domnievajú, že pôjde práve o jej odhalenie. Nebude to však až príliš neskoro?

Prídu na konferencii nové vlajkové lode?

Už počas skorších tohtoročných únikov sme natrafili na informáciu, že čínske Xiaomi má svoje vlajkové lode predstaviť skôr ako obyčajne. Väčšina zdrojov odhadovala mesiac január alebo začiatok februára, čoho sa stále držíme. Nepredpokladáme, že by sa vlajkový rad smartfónov s kamerou od Leicy ukázal až na prelome februára a marca, no aj to sa môže stať. Treba tu ale podotknúť, že nadstavba MIUI 14 by mala prísť spolu s nimi aj do Európy, pričom práve táto nadstavba a jej predstavenie u nás je už na spadnutie.

MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Xiaomi by tak počas konferencie MWC 2023 mohlo predstaviť iné smartfóny a nové technológie, ale aj zariadenie s označením Xiaomi 13 Ultra. Očakávame tento rok aj nový model s prívlastkom Lite, ktorý sa taktiež už pomaly formuje. V konečnom dôsledku by tak čínsky gigant mohol mať v najbližšej dobe hneď dve väčšie udalosti, z ktorých jedna má už aj stanovené rozmedzie dátumov.

Myslíte si, že by sa séria Xiaomi 13 mohla ukázať na MWC 2023 v Barcelone? Alebo očakávate jej predstavenie skôr? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať