Redmi Note 9 Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi si už dalo certifikovať Redmi Note 9T. Telefón s nízkou cenou a 5G

Neočakávané Redmi Note 9T prešlo podrobnou certifikáciou. Tá odhaľuje niekoľko najzaujímavejších aspektov nového telefónu.

V poslednom období neustále sledujeme informácie o príchode Redmi Note 9 5G a Redmi Note 10. No na prekvapenie všetkých sa dnes objavila certifikácia nového zariadenia Xiaomi s názvom Redmi Note 9T. Informáciu priniesol potál Xiaomi Adictos.

Neočakávané Redmi Note 9T prešlo podrobnou certifikáciou s číslom modelu M2007J22G / FCCID: 2AFZZJ22G. Certifikácia nám odhaľuje niekoľko najzaujímavejších aspektov nového telefónu, ako napríklad konektivity alebo typu rýchleho nabíjania.

Redmi Note 9T bude 5G smartfónom, ktorý navyše doplnia ďalšie technológie, ako napríklad NFC. K tomu všetkému sa pridáva 48MP fotoaparát, 13MP selfie a 27W batéria s rýchlym nabíjaním.

Okrem toho, certifikácia Redmi Note 9T v FCCID odhaľuje pre Európanov jednu dôležitú vec. Ak vezmeme názov certifikácie, tak posledný znak „G“ znamená, že pôjde o zariadenie Xiaomi určené pre globálny trh.

Čo ďalšie prinesie Xiaomi Redmi Note 9T

Nový smartfón strednej triedy príde s rozmermi 161,96 × 77,25 × 9,20 mm, hmotnosť 200 gramov. Jeho dizajn je veľmi podobný telefónu pri Xiaomi Mi 10T Lite.

Okrem toho bude podľa všetkého  Redmi Note 9T využívať procesor MediaTek, batériu najmenej 4 900 mAh (5 000 mAh) a mal by mať 6,53-palcovú obrazovku (LCD). Pokiaľ ide o úložisko a RAM, tak toto nové zariadenie, ako býva zvykom, by malo prísť s 4, 6, 8GB RAM a 64, 128, 256GB interným úložiskom.

Momentálne nie je známe, kedy by mala byť novinka oficiálne oznámená. Aj keď, vzhľadom na to, že sa nachádzame v roku série Redmi Note 9, najlogickejšie by bolo, keby sa jej predstavenie uskutočnilo počas týchto posledných týždňov roku 2020.

Stručne povedané, je veľmi pravdepodobné, že v najbližších dňoch dostaneme ďalšie informácie týkajúce sa Redmi Note 9T, a to buď prostredníctvom nových certifikácií, alebo oficiálne od spoločnosti Xiaomi.

Mohlo by vás tiež zaujímať