Xiaomi a znacka honot udajna akvizicia
Zdroj: XiaomiPortal.sk (koláž)

Xiaomi údajne „pokukáva“ po telefónoch jedného z najväčších konkurentov. Čaká nás transakcia roka?

Dôvodom majú byť sankcie voči Huawei, ktoré majú stáť za touto potenciálnou transakciou

Xiaomi v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na trhu, ktorý podľa zistení agentúry Reuters, „pokukáva“ po smartfónoch spoločnosti Huawei. Konkrétne má byť jedným z horúcich kandidátov, ktorí prejavili záujem o dcérsku spoločnosť Honor.

Dôvodom majú byť sankcie zo strany USA voči spoločnosti Huawei

Celu túto debatu rozvíril približne týždeň dozadu známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý v jednej z jeho predikcií spomenul, že východiskovou situáciou pre spoločnosť Huawei z spod tlaku sankcií USA, by bolo odpredanie dcérskej spoločnosti Honor. Huawei neskôr tieto tvrdenia vyvrátil.

Najnovšie však túto debatu opäť rozviruje agentúra Reuters, ktorá hovorí, že Huawei diskutuje o možnom odpredaji dcérskej spoločnosti. Aktuálne však nie je známa informácia, či predmetom transakcie by bola celá spoločnosť, alebo jej časť. Špekuluje sa však, že predmetom transakcie by mohli byť nie len patenty Honoru, ale aj celá divízia. Údajne celá transakcia by mohla stáť potenciálneho kupca niečo medzi 15 až 25 miliardami yuanov, teda približne 1,5 až 3,1 miliardy €.

Jedným z ďalších možných záujemcov, ktorý sa spomína, je aj spoločnosť TCL.

Tieto úvahy nemusia byť až tak „uletenými“

Tieto špekulácie nemusia byť vôbec uletenými. Pri pohľade na aktuálnu situáciu, kedy Huawei nemôže odoberať komponenty pre svoje zariadenia od spoločností, ktoré na ich výrobu využívajú amerického technológie, by mohlo ísť o logické vyústenie celej situácie.

Xiaomi ako potenciálny kupec, bude však musieť ešte pred zrealizovaním tejto možnej transakcie sa uistiť, že takýto krok by nevystavil spoločnosť v riziko možných sankcií. Na druhej strane stojí zas spoločnosť Huawei, ktorá má týmto smerom údajne uvažovať z dôvodu prehodnocovania svojich priorít, ktorými sú smartfóny vyššej triedy.

Zároveň však musíme dodať, že doposiaľ sa pre agentúru Reuters nevyjadrila ani jedna z menovaných spoločností, preto je potrebné publikované informácie brať zatiaľ s rezervou. V každom prípade, hneď ako budú dostupné ďalšie správy, tak vás budeme o nich informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať