Xiaomi Pai Wireless
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi uvádza vlastný „Chromecast“ pod názvom Pai Wireless

Spoločnosť Xiaomi dnes na prekvapenie všetkých predstavila svoj nový projektor Xiaomi Pai Wirelesss Projector. Ide o zariadenie podobné Chromecast od Google.

Pai Wireless je zariadenie podobné Chromecast od Google. Vďaka nemu môžeme ľahko vysielať obrazovku nášho smartfónu na akýkoľvek monitor, televíziu alebo projektor.

Táto nová vychytávka pozostáva z dvoch malých zariadení, na jednej strane vysielač vybavený portom USB C, ktorý môžeme pripojiť k ľubovoľnému smartfónu alebo notebooku, a na druhej strane prijímač vybavený portom HDMI.

Pomocou automaticky generovaného WiFi pripojenia (2,4 GHz a 5 GHz) je nový bezdrôtový projektor Xiaomi Pai schopný vysielať obrazovku vášho smartphonu alebo notebooku bez použitia internetového pripojenia alebo miestnej WiFi siete.

Hlavnou devízou Xiaomi „Chromecast“ je podpora pre FullHD rozlíšenia v kombinácii s obnovovacou frekvenciou až 60Hz. Okrem toho vám Pai umožní kombinovať viac zariadení na uľahčenie premietania z rôznych inteligentných telefónov alebo počítačov napríklad počas prezentácie vo firme. Pai je plne kompatibilné so zariadeniami bežiacimi na systéme Android, ale aj s počítačmi s operačným systémom Windows 7 alebo novším. Rovnako je kompatibilné so systémom Apple Mac OS 10.10 alebo novším.

Cena nového Pai projektora je v súčasnosti 299 juanov, čo je približne 37 eur. V tejto chvíli sa Pai predáva zatiaľ len v Číne. Avšak je veľmi pravdepodobné, že sa ho čoskoro dočkáme aj v Európe, napríklad vďaka AliExpress.

Mohlo by vás tiež zaujímať