Xiaomi Mi Band 7
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi už o pár dní predstaví novú generáciu populárneho fitness náramku: Čo o ňom vieme?

Xiaomi Smart Band 8 Pro sa má už o pár dní ukázať po boku výkonnejších smartfónov z dielne čínskeho giganta. Máme o ňom prvé informácie.

Fitness náramky od spoločnosti Xiaomi patria k špičke na trhu. Siahajú po nich nielen fanúšikovia spoločnosti, no aj používatelia, ktorí chcú kvalitné zariadenie za dostupnú cenu. Tento rok sme sa mali dočkať už ôsmej generácie náramku zo série Xiaomi Smart Band, pričom predstavenie tohto náramku zatiaľ prebehlo len v Číne. Teraz sa však môžeme tešiť na predstavenie jeho Pro verzie, ktorá príde na trh už o pár dní. Čo všetko o novom Xiaomi Smart Band 8 Pro vieme a kedy sa novinka predstaví na verejnosti si teraz prezradíme spoločne. Detaily nám priniesol portál xiaomiadictos.com.

Xiaomi Smart Band 8 Pro získa väčší displej aj hranatý dizajn

Fitness náramky od spoločnosti Xiaomi sa zvyčajne vyznačujú tradičným dizajnom, ktorý je po okrajoch zaoblený, no zároveň je celkovo podlhovastý. Minulý rok sa však na trhu objavil náramok s označením Smart Band 7 Pro, ktorý zmenil náš celkový pohľad na tieto náramky. Práve Pro verzia náramku vsadila na menej tradičný dizajn, ktorý bol hranatý a pripomínal skôr inteligentné hodinky. Rovnaký dizajn má využiť aj jeho nástupca, displej bude teda hranatý a my sa môžeme pozrieť na prvé snímky práve Xiaomi Smart Band 8 Pro.

Podľa zatiaľ dostupných informácií má Xiaomi Smart Band 8 Pro ponúknuť aj 1.74″ displej s podporou pre 60Hz obnovovaciu frekvenciu. Okrem toho sa taktiež dozvedáme, že displej bude schopný rozpoznať a zobraziť až 16.7 miliónov farieb, čo z neho spraví skutočne prémiové zariadenie. Oficiálne plagáty náramku nás taktiež informujú o prevedení remienkov, ktoré by nemali byť len silikónové. Používatelia by mali mať k dispozícii možnosť zvoliť si taktiež kožený alebo kovový remienok.

Predstavenie prebehne už o pár dní

Ak sledujete dianie okolo čínskeho Xiaomi, tak vám určite neuniklo, že už o pár dní prebehne veľká udalosť. Už 14. augusta o 13:00 nášho času prebehne každoročný príhovor CEO spoločnosti, Lei Juna s informáciami o tom, ako sa spoločnosti darí a aké má plány do ďalšieho roka. Augustová udalosť sa však už neodmysliteľne spája aj s predstavovaním nových produktov, ktoré sa žiaľ objavia najskôr len na čínskom trhu. Mnohé z nich ale do Európy nakoniec vôbec neprídu.

Recenzia_Xiaomi Mi Band 6_displej
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

Predstavenie by malo zahŕňať novú generáciu skladateľného smartfónu, ktorým je Xiaomi MIX Fold 3. Oficiálnym predstavením ale prejde aj Redmi K60 Ultra a niekoľko nových tabletov. Na tomto predstavení sa má rovnako predstaviť aj nami spomenutý fitness náramok. Xiaomi Smart Band 8 Pro by sa tak mal najskôr ukázať v Číne a očakávame, že neskôr v priebehu roka ho uvidíme aj na európskom trhu.

Patríte medzi používateľov fitness náramkov z dielne Xiaomi? A ktorá generácia je vaša obľúbená? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať