Mi MIX Fold
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi potvrdzuje skorý príchod nového MIX Fold 3: Ďalšia generácia skladateľných modelov je na ceste

Xiaomi MIX Fold 3 príde na trh už o niekoľko dní, potvrdzuje sám CEO spoločnosti. Dozvedáme sa prvé informácie o ďalšom skladateľnom telefóne.

Trend skladateľných smartfónov neobišiel ani čínske Xiaomi, ktoré aktuálne pracuje už na tretej generácii modelov s takouto konštrukciou. Po predstavení nových „skladačiek“ od Samsungu je tak teraz na rade Xiaomi, aby ukázalo, na čom pracovalo posledný rok a ako bude nový Fold vyzerať. Model má prísť na trh s označením ako Xiaomi MIX Fold 3 a najnovšie nás o ňom informoval CEO spoločnosti, Lei Jun na svojom účte na Twitteri. Potvrdil nám pritom aj očakávaný dátum predstavenia a už teraz vieme povedať, že nás čaká ďalšie veľkolepé predstavenie nových smartfónov. Kedy teda novinku uvidíme a čo očakávame v jej výbave? To si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi MIX 3 prinesie prémiový fotoaparát

Azda najbližším veľkým odhalením telefónu od Xiaomi bude predstavenie novej generácie skladateľných smartfónov. Nová generácia príde s označením Xiaomi MIX Fold 3, pričom už teraz vieme niektoré základné informácie o telefóne. Lei Jun nám na Twitteri poukázal na to, že nová „skladačka“ bude ponúkať vo výbave kvalitný fotoaparát, na ktorom sa bude opäť podieľať spoločnosť Leica. Aj skladateľný smartfón od Xiaomi tak s veľkou pravdepodobnosťou bude na vyšších priečkach rebríčku DxOMark, kam sa dostali prémiové modely ako Mi 11 Ultra či Xiaomi 13 Ultra rovnako s fotoaparátom od Leicy.

Xiaomi MIX Fold 3 by mal rovnako podľa CEO spoločnosti ponúknuť aj tenkú konštrukciu, na ktorej Xiaomi pracuje dlhodobo. Väčšina skladateľných smartfónov na trhu totiž väčšinou ponúka konštrukciu, ktorá zatiaľ nepatrí medzi tie najkompaktnejšie na trhu a modely sú väčšinou hrubé s medzerou medzi displejmi. Čínskemu gigantovi sa však už minulý rok podarilo na konštrukcii zapracovať a tento rok by to skladateľný model mohol dotiahnuť ešte ďalej.

Ako to bude s globálnou dostupnosťou a kedy model príde?

Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi, tak ste si pravdepodobne všimli, že skladateľné modely zvyčajne do Európy neprichádzajú. Tieto smartfóny si zvyčajne spoločnosť necháva len na čínskom trhu, pričom na globálnych modeloch nepracuje. Ako to však bude s touto generáciou skladateľného modelu zatiaľ nevieme. Neočakávame ale, že by sa model s označením Xiaomi MIX Fold 3 nakoniec objavil aj v Európe, prípadne že by získal svoju globálnu verziu. V každom prípade ale bližšie informácie získame už čoskoro.

Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

CEO spoločnosti Xiaomi nám totiž prezradil, že nový model so skladateľným displejom ku nám príde už v auguste. Xiaomi MIX Fold 3 by tak mohol na trhu zažiariť už o pár dní. Aktuálne ale nemáme konkrétny dátum, kedy by predstavenie mohlo prebehnúť. Na ďalšie oficiálne informácie si teda budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón od Xiaomi ak by sa objavil aj na globálnom trhu? Alebo stále preferujete klasické smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať