Xiaomi Phones
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi vysvetľuje, do akej kategórie patria jednotlivé modely smartfónov. Váš patrí do ktorej?

Xiaomi delí jednotlivé modelové rady smartfónov do 4 veľkých kategórií

Spoločnosť Xiaomi má vo svojej ponuke desiatky smartfónov. Niektoré z nich patria medzi drahšie zariadenia, za ktoré si pýta rádovo niekoľko stoviek €, a iné sú zas lacnejšie. Rovnako bohato je zastúpená aj kategória smartfónov, ktorá nie je ani lacnou a ani najdrahšou. Hovoríme o takzvanej strednej triede zariadení.

Spoločnosti Xiaomi nedávno prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľala status, v ktorom bližšie priblížila politiku spoločnosti spojenú s tým, do ktorej kategórie smartfónov patria jednotlivé modely zariadení naprieč rôznymi produktovými radami.

4 veľké kategórie smartfónov

Ako môžete nižšie vidieť, tak Xiaomi delí smartfóny vo všeobecnosti do viacerých kategórií, pričom dobrým kľúčom, ako sa vyznať v delení, sú názvy produktových rád zariadení. Xiaomi konkrétne delí smartfóny do 4 veľkých kategórií – Prémiové vlajkové modely (Premium Flagship / ide o produktovú radu smartfónov Mi Mix a Mi), Vlajkové modely (Flashship / ide o produktovú radu smartfónov Mi Note a Mi T), kategóriu stredných smartfónov (Mid-range / ide o produktovú radu smartfónov Redmi Note) a kategóriu najdostupnejších zariadení (Entry-level / ide o produktovú radu smartfónov Redmi).

Do ktorej kategórie zariadení patrí váš smartfón? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.