Android 11
Zdroj: developer.android.com

Xiaomi začína s postupnou distribúciou Androidu 11 pre ďalšie dva modely smartfónov. Ktoré to sú?

Xiaomi distribuuje prostredníctvom OTA aktualizáciu s Android 11 pre ďalšie dva high-end smartfóny, Mi 10T a Mi 10T Pro.

Distribúcia operačného systému Android u Xiaomi nemá špecifický systém. Preto je dodávanie bezpečnostných záplat a iných aktualizácií Androidu veľmi nepravidelné a u každého modelu distribuované inak. Podľa najnovších informácií bola zachytená aktualizácia na Android 11 pre modely Mi 10T a Mi 10T Pro. Na informáciu upozornil portál Notebookcheck.net.

Európska distribúcia Androidu

Minulý týždeň začal byť Android 11 distribuovaný do týchto zariadení na území Indie, teda modelov Mi 10T a Mi 10T Pro bežiacich na nadstavbe MIUI v indickej verzii. Zdá sa, že Xiaomi usilovne pracuje na svojich aktualizáciách a práve teraz nám prináša aktualizačný balík s veľkosťou 2.8 GB s označením V12.1.2.0.RJDEUXM, dodávaný prostredníctvom OTA. Podľa označenia je vidno, že aktualizácia je určená pre smartfóny postavené na európskej verzii, nie na tej globálnej. S tým by ale problém byť nemal, keďže Xiaomi sa usiluje vydávať smartfóny najmä pod EU verziou, nie pod globálnou, označenou v kóde ako MI.

Stabilná beta verzia

Ako sme spomínali, spolu s aktualizáciou Androidu prichádza i MIUI bežiaca na úrovni 12.1.2.0, avšak nejde o stabilnú verziu. Zo starších verzií sme boli zvyknutí na stabilné (stable), beta a týždenné (weekly) verzie, ktoré sa vyskytujú len v custom ROM alebo pôvodnej čínskej ROM. U MIUI 12 sa spôsob označovania mení a pridáva sa kategória stable beta, ktorá je momentálne najrozšírenejšia. Ide o nejaký medzikrok medzi stabilnou a beta verziou, pri ktorej si Xiaomi môže dovoliť nejaké chyby a práve o takúto aktualizáciu ide i v našom prípade. Zatiaľ nie je známe, či je aktualizácia bezchybná a ako funguje v zariadení. Vzhľadom ku prívlastku stable beta môže byť aktualizácia taktiež distribuovaná postupne, čiže nemusí byť všetkým dodaná naraz, ale postupne. Xiaomi sa tým podarí zachytiť prípadné chyby pred plnou distribúciou. Každopádne ak sa vám objaví, tak odporúčame pár dní počkať, vyhnete sa tým prípadným problémom.

Keďže boli zariadenia vydané pomerne nedávno, tak sa dalo očakávať, že Android 11 získajú čoskoro a ich majitelia môžu aktualizáciu očakávať vo veľmi blízkej dobe. O zozname ďalších zariadení, ktoré budú aktualizované, sme vás informovali v tomto článku. A čo vy? Na akom Androide momentálne bežíte?

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.