Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Zoznam zariadení, na ktorých skúša Xiaomi Android 11 sa rozširuje. Je medzi nimi aj váš telefón?

Stabilnú verziu Android 11 už dostávajú v tejto chvíli viaceré čínske a indické zariadenia. Európa by mala nasledovať.

Pred pár dňami sme majiteľom série Redmi Note 8 oznámili dobré správy. Xiaomi začalo testovať Android 11 aj na týchto modeloch. Čínsky výrobca po kritike jeho stratégie, ktorá hovorí len o jednom veľkom update operačného systému na jeho zariadeniach, prehodnocuje stratégiu a update operačného systému sa dostane na viac zariadení, ako sa predpokladalo. 

Zoznam zariadení, ktoré dostanú Android 11 sa bude ešte pravdepodobne v budúcnosti rozširovať. V tejto chvíli už máme viacero zariadení, kde je vonku stabilná beta verzia posledného Androidu. Je medzi nimi napríklad Mi 10 Ultra, Mi 10 YouthPLite Zoom, Mi Note 10 / Pro / CC9 Pro, Redmi K30 Ultra, Redmi K30i 5G, Redmi K 30 / POCO X2, Redmi K20 / Mi 9T, Redmi 10X Pro, Redmi 10X 5G.

K týmto zariadeniam sa po novom pripájajú smartfóny ako Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Note 9 Pro a Redmi Note 9S. Stabilnú verziu Android 11 už dostávajú v tejto chvíli čínske a indické zariadenia. Čo znamená, že do Európy by sa mohol nový operačný systém dostať naozaj čoskoro.

O zariadeniach, ktoré dostanú Android 11 sme pred pár dňami písali aj v tomto článku.

Tabuľku so zariadeniami pre ktoré sa chystá Android 11 nájdete aj nižšie. Posledná aktualizácia sa uskutočnila pred pár dňami.

android-11-redmi-note8
Zdroj: Telegram (Xiaomi & MIUI News)

Je vaše zariadenie medzi vybranými? Čo si myslíte o tejto stratégii aktualizácií Xiaomi?

 

Mohlo by vás tiež zaujímať