YouTube Titulka
Zdroj: Szabo Viktor on Unsplash

YouTube spustil „globálne úsilie“ proti blokátorov reklám. Ak budete blokovať reklamu, vyskočí na vás toto oznámenie

YouTube začal aj na Slovensku zobrazovať upozornenie pre používateľov, ktorí blokujú reklamy, aby s tým prestali. Používatelia blokovaním reklám porušujú pravidlá platformy.

Dlhodobo v mysliach ľudí panuje názor, že čo je online, teda na internete, tak je zadarmo. V minulosti najvypuklejším problémom bolo sťahovanie plateného softvéru zadarmo cez rôzne fóra či služby. Dnes sú hlavným problémom blokátory reklám, ktorých cieľom je, blokovania reklám na internete. Málokto si ale uvedomuje, že za obsahom, ku ktorému pristupujeme v kybernetickom priestore, stoja ľudia, pre ktorých to je práca a reklamy sú nástrojom, ako dostať za svoju prácu zaplatené.

YouTube ešte v máju tohto roka začal s masívnou kampaňou, ktorej cieľom je presvedčiť ľudí, ktorí blokujú reklamy, aby s tým prestali. V upozornení, ktoré zobrazoval len pre malú časť používateľov, ktorí blokujú reklamu, vyzýval, aby s tým prestali. Reklama totiž financuje službu vrátane tvorcov obsahu, a zároveň, umožňuje, aby YouTube bol pre miliardy ľudí naprieč svetom zadarmo. Rovnako upozorňoval aj na možnosť predplatného, prostredníctvom ktorého možno reklamy vypnúť regulárnou cestou.

Ešte v auguste tohto roka túto kampaň rozšíril pre širšie publikum. Zdalo sa ale, že menšie regióny, ako je napríklad aj ten náš, zostali nepovšimnuté. No to sa najnovšie mení. Google začal vyzývať ľudí, ktorí blokujú reklamu aj v našom regióne, aby tak nerobili.

Blokujete reklamu? Pripravte sa, YouTube vám zablokuje prístup k obsahu

Doposiaľ sa s upozornením, že blokovanie reklám je zakázané v našom regióne, mohlo stretnúť pomerne málo ľudí, no to sa teraz zmenilo. Najnovšie YouTube začal vo veľkom a prakticky každému, kto blokuje reklamy, zobrazovať upozornenie, že blokovanie reklám je na platforme zakázané.

Nižšie sa môžete pozrieť na upozornenie, s ktorým sa môžete stretnúť, ak blokujete reklamu.

Na YouTube nie je povolené blokovanie reklám

Zdá sa, že zrejme používate blokovanie reklám.

Vďaka reklamám môžu YouTube využívať miliardy ľudí na celom svete. Ak chcete pozerať obsah bez reklám, aktivujte si odber YouTube Premium. Autori môžu naďalej dostávať zaplatené z vášho odberu.“, píše sa v upozornenú YouTube.

youtube blokovanie reklam upozornenie
Zdroj: Xmobile.sk / Printscreen

Ako môžete vidieť vyššie v upozornení, YouTube zároveň vyzýva, aby ste na webe YouTubu povolili reklamy, alebo aby ste si zakúpili prémium účet, ktorý je bez reklám.

Stretli ste sa s upozornením aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne na sociálnych sieťach.

Mohlo by vás tiež zaujímať