Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť.
Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Zamknite aplikácie pomocou PINu, odtlačku alebo gesta, aby k nim nemal nikto iný prístup

Zamknite si aplikácie pomocou PINu, gesta alebo odtlačku prsta, nech sa nikto nečíta správy, ktoré ste si poslali vo vašej Threeme.

Každý deň pracujeme s aplikáciami, ktorých obsah by sme nechceli odhaliť nikomu inému. Napríklad vašim deťom alebo naopak rodičom. Možno partnerom alebo partnerkám. A aj preto si môžete nastaviť na vybrané aplikácie heslo a otvárať ich po zadaní PIN alebo odtlačkom prsta.

Zlepšite súkromie svojho smartphonu Xiaomi pomocou týchto jednoduchých nastavení v MIUI.

Ak to chcete urobiť, prejdite do časti Nastavenia, zvoľte položku Aplikácie. V nej si vyberte možnosť Zámok aplikácii. Zobrazí sa vám menu so všetkými programami v telefóne. Tu si môžete vybrať aplikácie, ktoré chcete zamknúť a následne si aj zvoliť, ako ich budete odomykať.

zamok_aplikacie_navod
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Zakaždým, keď budete chcieť získať prístup k uvedenému obsahu, musíte použiť predtým vami definovaný spôsob odomknutia. Takýmto spôsobom môžete skryť ľubovoľnú aplikáciu, ktorej obsah nechcete s nikým zdieľať. Medzi nimi môže byť napríklad sekundárny browser, cez ktorý nakupujete svojim blízkym darčeky alebo hry, ktoré nechcete, aby hrali vaše deti. Poprípade tak viete lepšie zabezpečiť aplikácie mobilného internetu alebo dôvernú chatovaciu službu. Aj vďaka tomu bude ťažšie prelomiť vašu Threemu.

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, tipy, návody, hacky a nastavenia, ktoré nepoznáte napríklad z iných telefónov. Neváhajte si prezrieť sekciu Návody na stránke Xiaomiportal.sk Pripravili sme pre vás desiatky návodov, ktoré vám pomôžu získať z vašich zariadení maximum. Návody nie sú vhodné len pre nových užívateľov značiek Xiaomi, Poco, Redmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú spoznať podrobne svoje zariadenia a nadstavbu MIUI.

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

Mohlo by vás tiež zaujímať