Android smartfon
Zdroj: Unsplash.com (Denny Müller)

Zapnite si vo vašom Xiaomi smartfóne funkcie VoLTE a VoWiFi

Postupným vývojom smartfónov sme aj zabudli na jeho základnú funkciu – telefonovanie. A aj v tejto funkcií došlo k zlepšeniam. Pomocou VoWiFiVoLTE vieme telefonovať aj cez inú než klasickú GSM sieť, často kvalitnejšie, ale najmä z miest, kde GSM signál nie je. Pomocou tohto návodu takto budete vedieť telefonovať aj vy.

VoLTE na komunikáciu používa mobilnú sieť štvrtej generácie, v prípade VoWiFi ide, ako už z názvu vyplýva o WiFi pripojenie. Najväčším benefitom týchto dvoch funkcií je fakt, že hovor uskutočnený cez nich je často oveľa kvalitnejší, a taktiež že spotrebúva oveľa menej energie. Čo ale zrejme zaujíma každého je spotreba dát, najmä pri VoLTE, pretože z názvu sa môže zdať, že technológia spotrebúva vaše dáta. Opak je však pravdou. Ako VoWiFi, tak aj VoLTE nespotrebujú vaše dáta.

Pre porovnanie, bežná technológia GSM nepresahuje prenosovú rýchlosť 8kb za sekundu, kdežto pri VoLTE a VoWiFi rýchlosť dosahuje prenosovú rýchlosť až 13kb za sekundu. Môže sa to zdať málo, no pri takej akcií akou je telefonovanie, to nielen markantne zvýši rýchlosť, ale aj kvalitu hovoru.

Ako aktivovať VoLTE a VoWiFi vo vašom Xiaomi smartfóne

Napriek samým výhodám sú tieto funkcie v základných nastaveniach vypnuté. Ich zapnutie je ale veľmi jednoduché a stačia na to 2 kódy. Presný návod na zapnutie VoLTE/VoWiFi:

  1. Otvoríme si aplikáciu Telefón a zadáme jeden z kódov nižšie, podľa toho, akú funkciu chceme zapnúť.
    • * #* #869434 #* #* pre aktivovanie VoWiFi
    • * #* #86583 #* #* pre aktivovanie VoLTE
  2. Následne pôjdeme do Nastavení, kde otvoríme SIM karty a mobilné siete.
  3. Vyberieme SIM kartu, pri ktorej chceme danú funkciu využívať a už iba zapneme funkciu Použiť VoLTE alebo Vykonať hovory pomocou Wi-Fi.

Po tomto jednoduchom návode budete vedieť telefonovať aj inak, než cez klasickú sieť, a že pocítite zlepšenie kvality. Treba dodať, že návod funguje nielen na Xiaomi smartfónoch, ale aj na smartfónoch značky Redmi či POCO.

V závere treba dodať, že obe funkcie musí podporovať i váš operátor. Dobrou správou je, že u nás tieto funkcie podporuje takmer každý operátor, v niektorých prípadoch je však tieto funkcie potrebné aktivovať i u operátora.

Zdroj: xiaomiadictos.com

Mohlo by vás tiež zaujímať