MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi

Zážitok z MIUI 12.5 nadstavby bude od zariadenia k zariadeniu mierne odlišným

Väčšina noviniek z MIUI 12.5 bude dostupnou naprieč všetkými zariadeniami, ale úroveň zážitku bude odlišnou

V priebehu štvrtka sme vás informovali, že vybrané modely smartfónov budú mať limitovanú dostupnosť funkcie Semi-Desktop. Ide o funkciu, ktorá ponúka režim pripomínajúci rozhranie počítača potom, ako používateľ pripojí smartfón v počítaču. Následne môže používateľ v počítači interagovať s prispôsobeným rozhraním Android aplikácií. Nejde však o jediné obmedzenia, ktoré budú prítomnými v MIUI 12.5 nadstavbe.

Viacero obmedzení čaká mnoho smartfónov

Portál xiaomiadictos.com upozorňuje na ďalšie obmedzenia, ktoré budú v rámci aktualizácie MIUI 12.5 prítomnými. Odvoláva sa na oficiálnu stránku spoločnosti Xiaomi, home.miui.com.

Xiaomi odhalilo, že viacero funkcionalít vrátane vstavaných aplikácií, nových zvukov lemujúcich rozhranie smartfónu, až po funkciu haptic sensations, bude dostupnou v plnej paráde len pre hŕstku smartfónov.

Podľa publikovaných a dostupných informácií, nové animácie, ktoré sú charakteristické novým spôsob renderovania obrazu, ktorý je plynulejším a ponúka viacero nových efektov, budú dostupné v plnej paráda len na zariadenia nižšie.

  • Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Redmi K30S. V prípade zariadení Xiaomi Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Redmi K30 Ultra, Redmi K20 Pro bude kvalita animácií o niečo málo nižšou.

Ďalej, rovnako aj v prípade zvukov dôjde k čiastočnému limitovaniu tejto funkcionality. V plnej paráde bude funkcia dostupnou pre smartfóny nižšie.

  • Xiaomi Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Redmi K30 Ultra, Redmi Note 9 5G, Redmi Note 9 Pro (China), Redmi K30S.
MIUI 12.5_nove zvuky inspiracia prirodou
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Spoločnosť Xiaomi ďalej obmedzí aj dostupnosť technológie Mi Haptic. Ide o technológiu, ktorá rozširuje heptické vnemy. Táto technológia bude dostupnou len vo vybraných zariadeniach s lineárnými vibračnými motormi, ktoré sú integrované v zariadeniach nižšie.

  • Xiaomi Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 9 Pro 5G, Redmi K30S

Ako môžeme vidieť, iba zariadenia z najvyššej triedy budú tie, ktoré si budú môcť vychutnať 100% noviniek z MIUI 12.5. Inými slovami, novinky z MIUI 12.5 budú dostupnými naprieč všetkými zariadeniami, ale úroveň zážitku bude mierne odlišnou.

Reálne rozdiely jednotlivých funkcionalít bude možné v praxi však porovnávať až po sprístupnení plnej verzie aktualizácie. Predpokladáme, že rozdiely budú však pre bežného používatelia zanedbateľnými, resp. nebudú v tak veľkej miere viditeľnými.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.