Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Zvýšte bezpečnosť vášho Xiaomi smartfónu a skryte si aplikácie z domovskej obrazovky!

Váš Xiaomi smartfón dokáže skryť aplikácie z domovskej obrazovky pomocou jednoduchého triku. Zvýšte tak svoju bezpečnosť.

Priemerný používateľ smartfónu má vo svojom zariadení nainštalovaných až 80 aplikácií, pričom väčšinu z nich nevyužíva. Niektoré z nich máme vo svojom zariadení len zo zvyku alebo pre prípad, že by sme ich niekedy využili ako napríklad aplikácie pre cestovné poriadky aj keď príliš necestujeme. Iné zasa využívame na dennej báze, pričom príkladom je aj internetový prehliadač. No a samostatnou kategóriou sú aplikácie s citlivými údajmi, do ktorých nechceme aby sa nám zvedavci, ktorí si požičajú náš smartfón, dostali. Či už ide o aplikácie internetového bankovníctva, sociálne siete alebo iné aplikácie, vo vašom Xiaomi smartfóne si ich môžete z domovskej obrazovky jednoducho skryť. Pozrite sa, ako to môžete spraviť.

Skryte si aplikácie z domovskej obrazovky z viacerých dôvodov

Ako sme už uviedli, hlavným faktorom, prečo by sme chceli skryť aplikácie z našej domovskej obrazovky je, že si chceme telefón zabezpečiť. V niektorých appkách totiž môžeme skrývať citlivé informácie a ani heslo nie je stopercentnou ochranou. Aj z tohto dôvodu môžeme aplikáciu skryť z domovskej obrazovky, pričom si ju niekto cudzí len tak nevšimne. Ďalším dôvodom môže byť, že len jednoducho máme radi poriadok na našej tapete a nechceme, aby nám ikony aplikácií zaberali množstvo priestoru.

Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Niekto navyše môže určité aplikácie brať ako pokušenie, kam môžeme rátať aj hry. Veď kto by sa počas dňa neodreagoval pri nejakej tej oddychovke medzi prácou. Ak ale nechceme, aby nám tieto aplikácie zaberali množstvo času, môžeme ich skryť z nášho dosahu. Dostaneme sa k nim síce jednoducho roztiahnutím dvoch prstov od seba na obrazovke, no aspoň nás takýmto spôsobom nebudú na ploche pokúšať. Touto funkciou disponujú ako smartfóny od Xiaomi, tak aj tie od Redmi či Poco. Jednoducho všetky modely, ktoré bežia na novších verziách nadstavby MIUI.

Takto aplikácie vo svojich Xiaomi smartfónoch skryjete aj vy

V prípade, že ste sa v jednom z vyššie uvedených dôvodov našli aj vy, môžete si svoje aplikácie jednoducho skryť. Postup vám zaberie len niekoľko sekúnd, no výsledok vás bude tešiť ešte dlho. Využijete k tomu len aplikáciu Zabezpečenie, ktorú má v sebe zabudovanú nadstavba MIUI od Xiaomi. Takýmto spôsobom ju môžete využiť aj vy.

  • V aplikácii Zabezpečenie prejdite dolu a klepnite na možnosť Skryť aplikácie
  • Vyberte si, ktorú aplikáciu chcete vo svojom zariadení skryť
  • Pre jej otvorenie prejdite na domovskú obrazovku a vykonajte gesto priblíženia obrazovky

Využijete túto funkciu vo svojom Xiaomi smartfóne aj vy? A poznali ste ju už aj predtým alebo ste na ňu teraz narazili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať