MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Ako bude vyzerať globálna verzia nadstavby MIUI 14? Prinesie tieto nové funkcie!

Nadstavba MIUI 14 má do smartfónov na globálnom trhu priniesť viacero noviniek. Pozrite sa, čo všetko si z čínskej verzie prenesie.

Čínska verzia nadstavby MIUI 14 je na trhu už niekoľko dní a dokonca aj fanúšikovia v Európe môžu testovať nové funkcie tejto nadstavby. K dispozícii je totiž Xiaomi.eu custom ROM, ktorá vychádza práve z čínskej verzie nadstavby. Všetci však vieme, že oficiálna globálna a európska distribúcia systému so sebou prináša niektoré zmeny. Tie spočívajú najmä v okresaní funkcií, ktoré sa do Európy oproti Číne nedostanú. Komunita Xiaomiui nám však teraz prináša tie najlepšie novinky, aké môžeme práve v globálnej verzii systému očakávať. Nájdete medzi nimi aj tie funkcie, na ktoré čakáte vy? Pozrite sa na to spolu s nami!

Globálna verzia MIUI 14 prinesie do Xiaomi smartfónov viacero zmien

Azda najväčšou novinkou v používateľskom rozhraní nadstavby MIUI 14 sú tzv. Super ikony. Táto funkcia by sa mala objaviť aj v globálnej verzii nadstavby, pričom ide o možnosť upravovať ikony podľa vlastnej preferencie. Nemusia nám teda vždy zaberať len jedno miesto na domovskej obrazovke, ktoré je spravidla v štvorci 1×1. Ikony budeme môcť rozšíriť či predĺžiť alebo zväčšiť a pohrať sa tak s rozložením našej domovskej obrazovky. Podobnú zmenu máme očakávať aj v prípade priečinkov na domovskej obrazovke. Tie budú môcť byť o niečo väčšie rovnako ako aj ikony v nich.

MIUI 14 ikony
Zdroj: Xiaomi

Využiť budeme môcť aj funkciu navrhnutia často používaných aplikácií. Tie sa v priečinkoch automaticky zväčšia podľa toho, ako často ich používame. Domovská obrazovka tak môže reflektovať naše zvyky a používanie Xiaomi smartfónov bude s nadstavbou MIUI 14 ešte jednoduchšie. Zmien bude v novej verzii nadstavby pre globálny trh ale o niečo viac, pričom nepôjde len o zmeny na domovskej obrazovke.

Šetrenie batérie s novou možnosťou Bluetooth

Ďalšiu funkciu už poznáme napríklad zo systému iOS od spoločnosti Apple. Xiaomi má spolu s nadstavbou MIUI 14 aj na globálny trh priniesť funkciu akéhosi rýchleho pripojenia, pričom po vypnutí Bluetooth cez Centrum ovládania sa nám skutočne nevypne. Pripojené zariadenia k nášmu smartfónu ostanú stále pripojené a aktívne. Telefón však prestane hľadať nové zariadenia a nebude neustále v strehu. Takým spôsobom nám môže nová verzia systému ušetriť batériu. S nadstavbou MIUI 14 majú rovnako prísť do zariadení aj nové tapety, ktorými si môžeme personalizovať domovskú obrazovku.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

V globálnej verzii MIUI 14 máme taktiež vidieť aj menej predinštalovaných aplikácií a prístupná má byť aj možnosť odstrániť alebo odinštalovať ďalšie systémové aplikácie. Potešiť nás majú aj nové widgety aj keď zatiaľ nie je jasné, či sa ku nám dostanú aj virtuálne domáce zvieratká či rastliny na domovskej obrazovke. Je celkom možné, že tento druh widgetu si Xiaomi nechá len pre prípad čínskej verzie nadstavby.

Ktorá funkcia nadstavby MIUI 14 vám príde najviac užitočná? A očakávate vo vašom smartfóne ešte aktualizáciu na túto verziu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať