technologia rychleho nabijania smartfon
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

210W nabíjanie od Xiaomi bude čoskoro prekonané: Konkurenčný výrobca ho plánuje predstaviť!

Čínska spoločnosť Oppo sa snaží predbehnúť konkurenčné Xiaomi. 210W nabíjanie už v blízkej dobe nebude vrcholom trhu, vyzerá to tak.

Rýchlosť nabíjania sa dnes stala často rozoberanou témou medzi výrobcami smartfónov. Viaceré spoločnosti sa dnes predbiehajú a snažia sa na trh priniesť čo najrýchlejšie nabíjanie, ktoré by sa odrazu stalo špičkou na trhu. To sa nedávno podarilo čínskemu Xiaomi, ktoré prinieslo na trh model Redmi Note 12 Discovery Edition s podporou 210W nabíjania. Čo je zaujímavé, nejde o žiadnu vlajkovú loď, ktorou by čínsky gigant zaviedol nový trend na trhu. Novinka s takýmto rýchlym nabíjaním patrí do lacnejšieho radu Redmi Note, ktorý sa však nachádza len na čínskom trhu. Už čoskoro sa však táto rýchlosť nabíjania má poraziť konkurenčou čínskou spoločnosťou, ktorá patrí pod BBK Electronics, informuje portál notebookcheck.net.

Na ceste má byť aj 240W nabíjanie

Xiaomi nie je jedinou spoločnosťou, ktorá pracuje na zvyšovaní rýchlosti nabíjania v smartfónoch. Aj keď výsledok 210W nabíjania bol pôsobivý, Oppo plánuje túto rýchlosť ešte prekonať. Podľa dostupných informácií dokáže 210W nabíjanie od Xiaomi nabiť plnú kapacitu batérie už za 9 minút. Výsledok merania v praxi pritom dokázal, že finálna rýchlosť nabitia plnej kapacity batérie je 10 minút a 10 sekúnd. Toto číslo by sa však ešte malo znížiť, teda v prípade 240W nabíjania od spoločnosti Oppo.

Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Všetci dobre vieme, že Oppo nevyužíva univerzálny štandard pre nabíjanie v podobe USB Power Delivery (USB PD). Oppo má vo svojej réžii vlastný štandard, ktorý označuje ako SuperVOOC. Práve tento štandard by mal v najbližších mesiacoch dosiahnuť výkon 240W. Vyššej rýchlosti nabíjania by sme sa tak mohli podľa nám dostupných informácií dočkať už v marci budúceho roka. Oppo by malo byť v súčasnosti teda už v pokročilej fáze prekonávania súčasného 210W nabíjania od Xiaomi.

Prinesie ho spoločnosť Oppo?

Aj keď na štandarde nabíjania SuperVOOC pracuje najmä spoločnosť Oppo, mohlo by sa stať, že prvým smartfónom s týmto nabíjaním by nebol model od tejto spoločnosti. Ako sme už vyššie uviedli, spoločnosť Oppo spadá pod veľkú značku BBK Electronics, ktorá zastrešuje aj spoločnosti ako OnePlus, vivo, IQOO či dokonca aj stále rastúce Realme. V konečnom dôsledku teda očakávame, že modelom s 240W nabíjaním nebude model od Oppo, no nájdeme ho v lepšie vybavenom smartfóne.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Oppo sa totiž primárne zameriava na cenovo dostupné modely, pričom skutočne prémiové modely zvyčajne prináša OnePlus či IQOO. 210W nabíjanie od Xiaomi by teda mohol poraziť model od niektorej z týchto spoločností. Oppo by im teda len sprostredkovalo technológiu. Finálny verdikt však zatiaľ nemôžeme vyniesť, no bližšie informácie by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Viete si predstaviť nabíjanie svojho smartfónu výkonom 240W? A aké nabíjanie podporuje váš súčasný model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.