Redmi Note 12 Pro+
Zdroj: Redmi

Séria Redmi Note 12 prichádza v zložení štyroch prémiových modelov: Pozrite sa na ne!

Redmi Note 12 spolu so svojimi lepšie vybavenými súrodencami prichádza na čínsky trh v luxusnej zostave. Tieto modely budú horúcimi novinkami.

Novinky zo série Redmi Note radi sledujeme na trhu ako priekopníkov nových technológií aj v nižšej cenovej triede. Rovnako je tomu tak aj tentokrát, kedy Xiaomi predstavilo novú sériu smartfónov ako novinky pred najväčším nákupným sviatkom roka, teda 11.11. ako Singles day. Ide o modelový rad Redmi Note 12, ktorý nám ponúkne štyri lákavé novinky. Ak vás zaujíma, čo všetko táto trojica smartfónov ponúka, ste na správnom mieste. Sledovali sme pre vás čínske predstavenie nových produktov a teraz vám prinášame prehľad toho najhlavnejšieho. Vsadíme sa, že nové produkty upútajú aj vás. Poďte sa teda s nami pozrieť na horúce novinky čínskeho trhu, sériu Redmi Note 12!

Redmi Note 12 Pro je skutočne prémiovým modelom

Začneme sklenenou konštrukciou smartfónu, ktorá vyzerá naozaj prémiovo. Dostupná bude v štyroch farebných prevedeniach, pričom vás môže zlákať aj kompaktná konštrukcia, ktorá je len 7.9mm hrubá. Na konštrukcii Redmi zapracovalo aj v oblasti displeja, ktorý je v tomto prípade OLED panelom s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, Dolby Vision a HDR10+. Okolo displeja nájdeme naozaj tenké rámiky, ktoré dodávajú smartfónu na prémiovom dojme.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Výrazným prvkom zariadenia je aj čipset MediaTek Dimensity 1080 ako novinka od spoločnosti MediaTek. Tento čipset je vyrobený 6nm výrobným procesom a zaraďuje sa medzi výkonnejšie procesory. Prémiový čipset dopĺňa aj prémiová kamera s hlavným 50mpx snímačom typu Sony IMX766. Ten do zariadenia prináša aj podporu pre optickú stabilizáciu obrazu (OIS). Okrem prémiových súčastí si však Redmi Note 12 Pro ponechal aj vlastnosti strednej triedy ako napríklad podporu pre SD karty či 3.5mm jack. Zdá sa teda, že nový model zo série Redmi Note prináša to najlepšie z oboch tried zariadení. Nezabudnime však ani na 5000mAh batériu a 67W nabíjanie s adaptérom v balení.

Cena modelu pre konfiguráciu 6/128GB bude na úrovni 1699 juanov, teda približne 230€.

Redmi sa pýši aj modelom Pro+

O Redmi Note 12 Pro+ ste s najväčšou pravdepodobnosťou už počuli. Ide o vychválený model, ktorý nám ponúka 200mpx hlavný snímač kamery aj v nižšej cenovej kategórii. Tento snímač však bude schopný zachytávať snímky aj v režime veľkých pixelov, teda pri 50mpx alebo 12.5mpx a nechýba mu ani OIS. Prednosťou modelu je 5000mAh batéria a v tomto prípade aj 120W adaptér v balení zariadenia, pričom Redmi Note 12 Pro+ podporuje práve 120W nabíjanie. Smartfón poháňa čipset MediaTek Dimensity 1080 a ostatné špecifikácie ostávajú rovnaké ako v prípade Pro verzie zariadenia.

Redmi Note 12 Pro+
Zdroj: Redmi

Cena smartfónu sa bude pohybovať na úrovni 2199 juanov, teda približne 300€ v prepočte.

Najlepším smartfónom je Redmi Note 12 Discovery Edition

Čínsky gigant a priekopník moderných technológií nám na trh priniesol aj Redmi Note 12 Discovery Edition. Ide o model, ktorý sa výbavou kompletne podobá na verziu Pro+ len s menšími zmenami. Tými je konečne 210W nabíjanie, ktoré Xiaomi prvýkrát prináša práve v tomto zariadení. Batéria má v tomto prípade nižšiu kapacitu, teda „len“ 4300mAh. V zariadení inak rovnako nájdeme čipset MediaTek Dimensity 1080 a 200mpx hlavný snímač kamery.

Cena zariadenia sa na trhu bude pohybovať na úrovni 2399 juanov, teda približne 330€.

Nezabudnime ani na základný model

Posledným zariadením, ktoré si Redmi prenechalo nakoniec je Redmi Note 12 5G. Tento model prichádza ako jediný smartfón s čipsetom Snapdragon 4 Gen 1 a odlišuje sa svojou výbavou snáď v každom smere. Jeho pýchou je taktiež OLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, no v prípade kamery sa stretneme so 48mpx snímačom. Batéria má v prípade najlacnejšieho modelu kapacitu 5000mAh a podporuje 33W rýchlonabíjanie. Cena modelu bude na trhu 1199 juanov, teda približne 165€.

Ktorý z týchto modelov vás zaujal najviac? A kúpili by ste si niektorý z nich v prípade globálnej dostupnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať