MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Príde nový Xiaomi s 210W nabíjaním aj do Európy? Poznáme odpoveď na túto otázku!

Modelový rad Redmi Note 12 môže v blízkej dobe priniesť smartfón s 210W nabíjaním aj do Európy. V certifikácii sa objavili dva nové modely.

Čínska spoločnosť Xiaomi nám len pred pár dňami predstavila svoj prvý smartfón s podporou 210W nabíjania. Čo je však zaujímavé, nejde o žiadnu vlajkovú loď, ako by sme si mohli myslieť. Novinka totiž prišla pod označením dcérskej značky Redmi a objavila sa v sérii Redmi Note 12. Táto séria celkovo pozostáva zo štvorice nových zariadení, pričom každý z nich vyniká niečím iným. Teraz sa však v IMEI databáze objavili dva nové modely určené pre globálny trh, ktoré korešpondujú s tými čínskymi. Bude medzi nimi aj novinka, ktorá podporuje viac ako 200W nabíjanie? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

V IMEI certifikácii sa objavili dva modely zo série

Ako sme už vyššie spomenuli, čínske Redmi len pred pár dňami predstavili celkovo štyri smartfóny, ktoré spadajú do radu Redmi Note 12. Dva z nich prídu s istotou na globálny trh, teda si ich budeme môcť kúpiť aj u nás. V certifikácii sa však zjavili smartfóny s označením Redmi Note 12 Pro a Redmi Note 12 Pro+, ktoré pod rovnakým označením prídu aj ku nám. Informácie o základej verzii zariadenia zatiaľ nemáme, tá môže v konečnom dôsledku prísť do Európy rovnaká ako v Číne, ale môže priniesť aj niektoré zmeny.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Sústreďme sa však na smartfóny, ktoré ku nám prídu. Ako určite viete, Redmi Note 12 Pro prišiel v Číne s čipsetom MediaTek Dimensity 1080, 50mpx hlavným snímačom kamery, 5000mAh batériou a podporou pre 67W nabíjanie. Tento model by mal byť rovnaký aj na globálnom trhu, pričom nad verziou s označením Pro+ sa zatiaľ vznáša množstvo otáznikov. Či nám teda prinesie aj 210W nabíjanie zatiaľ nevieme s určitosťou povedať.

Jedno označenie, dva rôzne modely

Ako určite viete, smartfóny okrem predajého označenia majú aj svoje kódové označenie. Model s 210W nabíjaním známy na trhu ako Redmi Note 12 Discovery Edition v kódových označeniach získal prezývku „ruby“. Rovnakú prezývku však získal aj Redmi Note 12 Pro+, ktorý ponúka rovnakú výbavu vrátane 200mpx hlavného snímača kamery. Jediným rozdielom medzi týmito smartfónmi je to, že Redmi Note 12 Pro+ vo výbave ponúka „len“ 120W nabíjanie. V porovnaní s Discovery Edition ide teda o veľký rozdiel.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Xiaomi zatiaľ nešpecifikovalo, ktoré smartfóny ku nám prídu. S istotou však vieme povedať, že sa u nás objaví aj čínsky Redmi Note 12 Pro a aj niektorý z modelov s 200mpx kamerou. Výkon nabíjania u tejto novinky z radu Redmi Note zatiaľ nie je známy. Bližšie informácie by sme však mali získať niekedy začiatkom budúceho roka, kedy by sa mala na našom trhu objaviť celá séria nových smartfónov.

Uvítali by ste na našom trhu smartfón s podporou 210W nabíjania? Alebo vám to zatiaľ príde zbytočné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať