Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (Shiwa ID)

3 z 10 najpredávanejších smartfónov sú od spoločnosti Xiaomi. Máte aj vy jeden z týchto modelov?

Xiaomi má ďalší dôvod na radosť. Medzi 10 najpredávanejšími modelmi smartfónov na svete má 3 zástupcov

Spoločnosti Xiaomi bezpochyby v posledných mesiacoch „ide karta“. Nasvedčujú tomu nie len štatistiky, ktoré odhalili, že v Európe spoločnosť raketovo rastie, ale aj lokálne štatistiky naprieč vybranými regiónmi. Len pre zaujímavosť, v priebehu včerajšieho dňa sme sa pozreli na to, ako sa spoločnosti Xiaomi darí na území Slovenska, kde podľa publikovaných dát od januára 2019, zvýšila svoj trhový podiel o približne 100%. Aktuálne spoločnosť pokrýva 14,38% trhu.

Xiaomi rastie aj napriek pandémii

Pri pohľade na globálne štatistiky, ktoré ukazujú, že Xiaomu je aktuálne 3.  najväčším predajcom smartfónov, hneď za Samsungom a Huaweiom, ktorému dýcha na krk, môžeme hovoriť o ďalšom veľkom úspechu spoločnosti, a to aj napriek prebiehajúcej pandémii.

Podľa dostupných štatistík, Xiaomi v priebehu posledného uceleného kvartálu predala o +45% zariadení viac v porovnaní s 3. kvartálom roku 2019.

trhovy podiel predajov smartfonov 3. kvartal 2020
Zdroj: Canalys

3 z 10 najpredávanejších modelov na svete sú od Xiaomi

Tieto čísla sa pretavili aj do rebríčka najpredávanejších modelov smartfónov. Ako môžete v publikovanom statuse spoločnosťou Canalys nižšie vidieť, tak Xiaomi medzi TOP najpredávanejšími  zariadeniami za tretí kvartál 2020 má 3 zástupcov. Ide konkrétne o zariadenia Redmi Note 9 / Redmi 10X 4F, Redmi 9 a Redmi 9A.

Štatistiky vyššie ďalej odhaľujú, že vôbec najpredávanejším modelom na trhu bol iPhone 11, z ktorého sa predalo 16 miliónov kusov. Apple obsadil ešte druhú priečku a to vďaka silným predajom zariadenia iPhone SE. Medzi 10 najpredávanejšími modelmi má svojich zástupcov ešte spoločnosť Samsung. Ide konkrétne o 5 modelov smartfónov – Galaxy A21s, Galaxy A11, Galaxy A51, Galaxy A31 a Galaxy 01 Core.

Mohlo by vás tiež zaujímať