MIUI ban
Zdroj: Unsplash.com (Amanz), úprava Xmobile.sk

Ak vlastníte niektorý z týchto smartfónov, nemáme pre vás dobré správy: Xiaomi pre ne ukončuje vývoj systému!

Vybrané smartfóny z dielne Xiaomi a Redmi prichádzajú o možnosť aktualizácie s novými funkciami. Získavať budú už len bezpečnostné záplaty.

Čínska spoločnosť Xiaomi nás už dlho neinformovala o tom, že by ukončovala softvérovú podporu pre niektoré smartfóny. Predstavenie nových modelov, ktoré budú tvoriť hlavných zástupcov smartfónov pre rok 2023 je však už za rohom, tak si čínsky giagant uvoľňuje priestor pre novinky. Z tohto dôvodu pravdepodobne aktuálne vypúšťa prípravu nového systému pre niekoľko starších smartfónov. Ak teda vlastníte niektorý z nich, s novými funkciami do budúcna už nemusíte rátať. Aktualizácie však predsa len ešte budete získavať, informuje portál xiaomiadictos.com. Napriek tomu však ide o situáciu, ktorá nepoteší majiteľov týchto modelov, keďže by sa už mali pomaly pozerať po novom zariadení.

Vývoj systému končí, aktualizácie však budú pokračovať

V prípade smartfónov, ktoré Xiaomi aktuálne zaraďuje na zoznam, pre ktoré už nebude vyvíjať nový systém, nejde o úplný koniec softvérovej podpory. Aktualizácie pre vybrané smartfóny, ktoré sa na trh uviedli vo väčšine prípadov ešte v roku 2020, budú stále pokračovať. Majitelia týchto modelov tak budú môcť rátať aj s bezpečnostnými záplatami, no napriek tomu je pre nich včerajší dátum významný. Čínsky gigant ich totiž k včerajšiemu dňu, teda 31.10.2022 vyradil z developerského programu pre systém.

MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Modely tak do budúcna obdržia ešte aktualizácie, ktoré budú zahŕňať už otestované a pripravené novinky. Nebolo by teda ničím výnimočným, keby získali ešte aj aktualizáciu na MIUI 14. Nebudú však aktualizované prioritne, pričom takúto väčšiu aktualizáciu získajú len v prípade, že už Xiaomi ich verziu systému pripravilo. Prejdime však k samotným smartfónom, ktorých sa táto významná zmena týka. Možno z nich totiž vlastníte niektorý aj vy.

Tieto Xiaomi modely už nebudú získavať nové funkcie

Príprava systému pre všetky modely, ktoré čínske Xiaomi spravuje, nie je vôbec jednoduchým úkonom. Preto chápeme, že sa aktuálne musí vzdať niektorých smartfónov, pre ktoré bude pripravovať najnovšie funkcie, čím však nepoteší ich majiteľov. Musíme však spomenúť, že ide primárne o smartfóny, ktoré sa predávajú na čínskom trhu. Napriek tomu majú ale aj globálne verzie, ktorých sa koniec prípravy nových funkcií týka taktiež. Nižšie vám prinášame kompletný zoznam modelov, ktorých sa to bude týkať.

  • Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite)
  • Redmi Note 9 5G (Redmi Note 9T)
  • Redmi Note 9 4G (Redmi 9T)
  • Redmi 10X Pro
  • Redmi 10X 5G
  • Redmi K30S Ultra (Mi 10T, Mi 10T Pro)
  • Redmi K30 Ultra
  • Mi 10 Ultra

Ak vlastníte niektorý z týchto smartfónov, neznamená to, že by ste si mali okamžite kupovať nový model. V priebehu nasledujúcich mesiacov však bude zrejme na mieste, aby ste zvážili kúpu novšieho zariadenia.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo vlastníte už nejaký novší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.