Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Ako bude vyzerať prémiový Xiaomi 13 Ultra? Pozrite sa na posledné rendery modelu!

Xiaomi 13 Ultra sa objavil na renderoch, kde sa vyznačuje výrazným kamerovým modulom. Pozrite sa, ako by tento telefón mohol vyzerať.

Ku globálnemu predstaveniu modelovej série Xiaomi 13 už odpočítavame posledné dni. Už 26. februára sa má počas známej konferencie Mobile World Congress v Barcelone predstaviť séria, ktorá má odhaliť vlajkový rad zariadení aj pre Európu. Očakávame, že sa na predstavení ukážu modely ako Xiaomi 13, jeho Pro verzia, no podľa posledných únikov uvidíme aj odľahčený Xiaomi 13 Lite. Tieto zariadenia však nie sú pre verejnosť ničím neznámym, keďže základné modely sa už odhalili na čínskom trhu v priebehu decembra. Okrem toho však tiež vieme, že Lite verzia má vychádzať z čínskeho Xiaomi CIVI 2. Ako to však bude s tajomných Xiaomi 13 Ultra? Na Twitteri sa objavili rendery zariadenia, ktoré nám poodhaľuje skutočne prémiovú kameru!

Xiaomi 13 Ultra príde aj do Európy

Čínska spoločnosť Xiaomi sa vyznačuje tým, že nie všetky zariadenia prichádzajú rovnako na globálny aj čínsky trh. Príkladom je aj séria Mi 10, pri ktorej sa model Mi 10 Ultra nakoniec do Európy nedostal. Situácia sa zopakovala pri sérii Mi 11, ktorá pre istotu do Európy nepriniesla Mi 11 Pro. Minulý rok sme naopak boli svedkami predstavenia Xiaomi 12 Pro, no Xiaomi 12S Ultra s kamerou, na ktorej sa podieľala aj Leica, sa u nás neukázal. Tento rok sa ale môžeme tešiť na významnú zmenu. V Európe sa nakoniec totiž máme dočkať ako Xiaomi 13 Pro, tak aj Xiaomi 13 Ultra.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Model s prívlastkom Pro sa už ukázal v rôznych databázach a jeho predstavenie je potvrdené. Okrem iného však sám CEO spoločnosti potvrdil, že prémiový Xiaomi 13 Ultra príde aj na európske predajné pulty. Kúpiť si ho budeme môcť aj u nás, no neukáže sa po boku ostatných modelov série. V súčasnosti totiž očakávame, že jeho predstavenie prebehne najskôr počas mesiaca apríl či dokonca máj. Teraz sa však objavili rendery zariadenia, ktoré poukazujú na výraznú kameru.

Vrcholný model má byť vzorom pre fotomobily

Tak ako v prípade Xiaomi 12S Ultra, aj tento rok má pri zariadení s prívlastkom Ultra Xiaomi vsadiť na lepšiu kameru. V segmente fotomobilov totiž čínsky gigant zaberá tie najlepšie pozície, čo by sa malo posíliť aj s modelom Xiaomi 13 Ultra. Naznačujú to aj rendery, na ktorých môžeme vidieť výrazný kamerový modul. Rovnaký sme mohli vidieť aj pri už spomínanom Xiaomi 12S Ultra taktiež s logom spoločnosti Leica.

V súčasnosti však nemáme o zariadení, ktoré sa na trhu bude predávať pod názvom Xiaomi 13 Ultra žiadne konkrétne informácie. Špekulácie však poukazujú na najvýkonnejší čipset spoločnosti Qualcomm, veľkú kapacitu batérie aj rýchle nabíjanie. Konkrétne údaje nám však zatiaľ žiadne zdroje nepriniesli a budeme si musieť na ne ešte chvíľu počkať.

Čakáte na predstavenie vrcholného modelu série s označením Xiaomi 13 Ultra? Alebo vás zatiaľ zaujal nejaký iný model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať