Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Unikli snímky modelu Xiaomi 13 Lite: Predstavenie je už za dverami, pozrite sa na ne!

Xiaomi 13 Lite sa objavil na prvých reálnych snímkach. Pozrite sa, ako má odľahčená verzia vlajkovej lode vyzerať a akú výbavu ponúkne.

O lacnejšej verzii telefónu v sérii Xiaomi 13 počujeme čoraz častejšie. Vlajkový rad telefónov od Xiaomi pre rok 2023 príde na globálny trh už o pár dní, pričom výrobca už aj potvrdil, kedy predstavenie prebehne. Vybral si k tomu deň pred začiatkom veľkej konferencie v Barcelone s názvom Mobile World Congress. 26. februára tak budeme môcť sledovať predstavenie vlajkových lodí v podobe Xiaomi 13 a jeho Pro verzii. Vzhľadom k viacerým únikom však teraz očakávame, že sa ukáže aj lacnejší model série s označením Xiaomi 13 Lite. A známa komunita Xiaomiui s nami teraz zdieľala prvé reálne fotografie tohto zariadenia, ktoré bude určite zaujímavým hráčom na trhu.

Xiaomi 13 Lite sa objavil na reálnych snímkach

Lite verzia vlajkovej lode od Xiaomi nebude až tak veľmi odľahčenou. Dnes už totiž vieme, že Xiaomi 13 Lite bude globálnou verziou známeho modelu Xiaomi CIVI 2. Ten ponúkol skutočne skvelú výbavu a fanúšikovia spoločnosti v Európe smútili, že sa toto zariadenie do Európy nedostane. Ubehlo však niekoľko mesiacov a do Európy nakoniec predsa len príde. Vo výbave bude mať čipset Snapdragon 7 Gen 1, 120Hz AMOLED displej aj podporu pre 67W nabíjanie. A tieto špecifikácie nám potvrdzujú aj uniknuté snímky zariadenia.

Ako môžete vidieť, dizajn telefónu sa zhoduje s čínskym modelom Xiaomi CIVI 2. Zmena oproti pôvodnému modelu teda bude len v prípade ROM, ktorá bude určená pre globálny trh. Xiaomi 13 Lite príde do predaja so systémom Android 13, ktorý doplní nadstavba MIUI 14. Tešiť sa tak môžeme na elegantný model so zakrivenými hranami displeja, akými disponuje len Pro model série. Pre ploché hrany displeja teda budeme musieť zvoliť model Xiaomi 13, teda základný model série.

Predstavenie by mohlo prísť už v blízkej dobe

Pôvodné úniky ohľadom pripravovaného modelu nám naznačovali, že Xiaomi 13 Lite by mal prísť na globálny trh až pri predstavení vrcholného Xiaomi 13 Ultra. Ten má prísť až v priebehu apríla či mája, na čo by sme si počkali ešte niekoľko mesiacov. Teraz po uniknutých snímkach sa však skôr prikláňame k tomu, že by čínsky gigant priniesol Xiaomi 13 Lite už po boku základnej dvojice o dva týždne v španielskej Barcelone. Veríme však, že nám čínsky gigant dá bližšie informácie k predstaveniu telefónu už vo veľmi blízkej dobe.

Aktuálne máme už aj predbežné informácie o cene telefónu. Úniky nám prezradili, že Xiaomi 13 Lite by na globálnom trhu mohol stáť až 549€ v pamäťovej konfigurácii s 256GB interného úložiska. Cena to teda určite nie je nízka, no výbava by jej mala odpovedať. Telefón má byť k dispozícii v čiernej a modrej farbe, pričom čiernu sme mohli vidieť už vyššie na snímkach.

Pozdáva sa vám model Xiaomi 13 Lite? Alebo sa vám viac páči základný model série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať