Facebook ako stiahnut video
Zdroj: Xmobile.sk

Ako môžete stiahnuť video z Facebooku? Pozrite si tento návod, zvládne to každý!

Sťahovanie videí z Facebooku môže byť ťažšie, než si myslíte. S týmto návodom to ale hravo zvládnete.

Človek sa zväčša nezamýšľa nad tým, ako stiahnuť také video z internetu, pretože si ho pozrie raz a to stačí. Niekedy to ale tak nie je a až vtedy zistíme, že proces stiahnutia videa z takého Facebooku nie je až tak jednoduchý. Na informáciu upozornil web pcmag.com

Stránky robia stiahnutie videa zložitejším hlavne preto, aby sa vyhli zneužitiu ich videa, ktoré by ich obralo o príjmy. Preto je oveľa ľahšie video zdieľať, či uložiť do zoznamu na pozretie neskôr. Ak ale hľadáte návod na stiahnutie permanentnej kópie, ktorá sa uloží do vášho zariadenia, ste na správnom mieste.

Ak využívate služby Video Downloadera, ktorý funguje napríklad na YouTube, môžete ho vyskúšať aj na Facebooku, no my tu pre vás máme návod, ako stiahnuť video, ktoré bolo pridané na Facebook či už na vašom počítači, ale aj na vašom smartfóne či tablete.

Stiahnutie videa na počítači

Facebook v základnej ponuke pri videu ponúka funkciu Save Video, ktorá ale video nestiahne do počítača, len ho uloží do vášho zoznamu na Facebooku, kde si video môžete pozrieť neskôr. Ak ale majiteľ videa video zmaže, už ho na Facebooku neuvidíte.

Postup, ako reálne stiahnuť video je o čosi zložitejší, no nie je to nič náročné. Najprv kliknite na tri bodky vedľa videa a skopírujte jeho link (Copy link). Táto možnosť vám nebude k dispozícií, ak je video súkromné.

facebook 1
Zdroj: xmobile.sk

Link otvorte na novej karte. Následne je potrebné vo webovej adrese zameniť www za mbasic. Čiže link bude v tvare mbasic.facebook… Mbasic otvorí web pre mobilné zariadenie. Prvé video na webe pre mobilné zariadenie bude vaše zvolené video. Následnej je potrebné naň kliknúť pravým tlačidlom a otvoriť ho na novej karte.

facebook 2
Zdroj: xmobile.sk

Na novej karte sa zobrazí len to dané video, ktoré po pravom kliknutí naň viete uložiť. Video sa následne po výbere priečinka uloží vo vašom počítači.

facebook 3
Zdroj: xmobile.sk

Stiahnutie videa na mobile

Pri sťahovaní videa či už na Android ale aj na Apple je ideálne mať stiahnutý prehliadač Firefox, pretože nasledujúci návod nefunguje v prehliadači Chrome či Safari.

V mobilnej aplikácií Facebooku nájdeme možnosť Share alebo Zdieľať, pod ktorou nájdeme aj možnosť skopírovať link. So skopírovaným linkom otvoríme v prehliadači Firefox stránku FDown.net, kde prilepíme skopírovaný link a klikneme na Download. Dostanete možnosť výberu kvality videa, následne klikneme na Download Link a potom na Download Now.

Firefox - rýchly prehliadač
Firefox - rýchly prehliadač
Developer: Mozilla
Price: Free

Video sa bude sťahovať v sekcií Downloads alebo Stiahnuté súbory. K tejto sekcií sa viete dostať cez menu, ktoré sa nachádza vpravo dolu. Kliknutím na video (ktorého názov bude nezrozumiteľná kombinácia znakov) video otvoríte. Video by ste potom mali nájsť vo vašom správcovi súborov.

facebook mobile
Zdroj: xmobile.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať