Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Ako môžete zistiť, či je váš Xiaomi smartfón určený pre náš trh, alebo nie? A prečo by ste si to mali overiť?

Žiadneho výrobcu smartfónov neobchádzajú problémy s originalitou, či distribúciou smartfónov určených pre iné trhy a falošné zariadenia sú často vernými kópiami originálov. Ako sa však tomuto problému vyvarovať a overiť si, či je naše zariadenie naozaj originálom určeným pre globálny trh? Pozrite sa na jednoduchý návod, ku ktorému budete potrebovať len svoje IMEI číslo. A čo je na tom najlepšie, platí to ako pre smartfóny od Xiaomi, tak i od ich dcérskych značiek Redmi a Poco.

Prečo si overovať globálnu distribúciu zariadenia?

Pri nákupoch z Číny hrozí riziko nákupu čínskej verzie zariadenia s globálnou ROM. Nejde síce o nič závažné a čínske zariadenia si nakupujeme čoraz častejšie, niektoré zariadenia však nemusia byť kompatibilné s našimi európskymi požiadavkami a niektoré funkcie nemusia fungovať správne. Pekným príkladom je taktiež konektivita, ktorá v Číne funguje na iných pásmach. Preto sa vás môžu týkať problémy nielen so signálom. Takýmto predajom sa však častokrát nedá vyhnúť ani u nás, tak sa pozrite, ako zariadenie neurčené pre náš trh jednoducho odhaliť odhaliť.

Ako overiť oficiálnu distribúciu vášho Xiaomi?

Xiaomi ako čínska spoločnosť pôsobiaca i v Európe na takéto praktiky myslela a vytvorila online nástroj, ktorý dokáže overiť pôvod zariadenia. Pre jej kontrolu si pripravte IMEI číslo, prípadne sériové číslo vášho smartfónu, ktoré sa nachádza na jeho balení. Existuje však i iný spôsob, ako IMEI zistiť. Do aplikácie Telefón zadajte kód *#06# a následne sa vám zobrazí ako IMEI vášho zariadenia, tak i sériové číslo.

Následne navštívte tento odkaz a zadajte svoj kód. Xiaomi vám následne overí pôvod i určenie vášho zariadenia. V ideálnom prípade bude vaše zariadenie uznané ako oficiálna globálna verzia.

Xiaomi zariadenie overenie
Zdroj: Xmobile

Pamätajte, že tento postup platí pre globálnu ROM a Xiaomi nedokáže overiť zariadenia s čínskou ROM. Ak sa pokúsite overiť svoj smartfón s čínskou či custom ROM, vyjde vám výsledok neoficiálneho zariadenia, resp. smartfónu určeného pre Čínu. To isté platí pre staršie zariadenia bez oficiálnej globálnej podpory. Ak si nie ste istí, akú ROM máte v smartfóne, pozrite sa na ich rozdelenie.

Xiaomi zariadenie overenie
Zdroj: Xmobile

Tak čo, je váš Xiaomi smartfón naozaj určený pre náš trh, alebo ste si kúpili zariadenie s inou lokalizáciou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať