Android 13
Zdroj: Google

Android 13 mieri do prvých smartfónov od Xiaomi aj v Európe: Pozrite sa, o ktoré modely ide!

Systém Android 13 už čoskoro budeme môcť evidovať aj v európskych modeloch od Xiaomi. Čínsky gigant vypúšťa testovaciu verziu.

Verzia operačného systému Android 13 je v súčasnosti najaktuálnejšou verziou systému od Googlu. „Trinástka“ tak postupne prichádza do viacerých smartfónov, pričom so sebou prináša zvýšenú optimalizáciu systému a niektoré novinky v oblasti personalizácie používateľského prostredia. Azda najväčším priekopníkom tejto verzie hneď po Googli je juhokórejský Samsung, ktorý k dnešnému dňu aktualizoval desiatky modelov zo svojho portfólia. Zdá sa však, že na vlnu najnovšieho Androidu sa chytá už aj čínske Xiaomi, pričom postupne začína vypúšťať aktualizácie už aj pre modely na európskom trhu. A o ktoré smartfóny konkrétne ide si môžeme prezradiť vďaka portálu xiaomiadictos.com. Ak vás teda zaujíma, majitelia ktorých modelov môžu na „trinástku“ už čakať, ste na správnom mieste.

Xiaomi začína s distribúciou Androidu 13 pre svoje modely v Európe

Ak vlastníte niektorý z modelov od Xiaomi, ktorý spoločnosť predstavila v poslednom roku, určite aj vy nedočkavo čakáte na to, kedy zaevidujete aktualizáciu. Android 13 so sebou totiž prináša lepšiu optimalizáciu systému, na ktorú všetci čakáme. Rovnako sa však tešíme aj na možnosť využitia viacerých možností pre dizajn Material You, ktorý poznáme už z verzie Androidu 12. Čínske Xiaomi teraz začína s distribúciou systému pre svoje modely, ktoré sa nachádzajú na európskom trhu. A už teraz sa môžu tešiť majitelia niektorých smartfónov, ktoré aktualizáciu už začínajú obdržiavať.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Nikoho zrejme neprekvapí keď povieme, že ide práve o vlajkové modely pre rok 2022. Telefóny s označením Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro teda začínajú evidovať aktualizáciu, ktorá im spolu s novembrovou bezpečnostnou záplatou prinesie aj operačný systém Android 13. Treba však poznamenať, že v súčasnosti ide len o verzie systému, ktoré prichádzajú pre účastníkov Mi Pilot programu. Akonáhle sa overí, že nový systém so sebou neprináša žiadne problémy, aktualizácia príde aj medzi širokú verejnosť.

Aktualizácia s veľkosťou až 4GB

Veľké aktualizácie systému so sebou zvyčajne prinášajú väčšie aktualizačné balíky, ktoré si do zariadenia potrebujeme nainštalovať. Inak tomu nie je ani pri verzii systému Android 13, ktorý do modelov prichádza v balíku s viac ako 4GB. Základný Xiaomi 12 môže aktualizáciu evidovať pod kódovým označením V13.2.4.0.TLCEUXM s veľkosťou 4.6GB. Vylepšený Xiaomi 12 Pro zasa získava aktualizáciu s číslom V13.2.4.0.TLBEUXM a veľkosťou 4.5GB. Pre inštaláciu najnovšieho Androidu teda potrebujete mať na úložisku dostatok priestoru.

Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

V oboch prípadoch ide o verziu systému, ktorá je určená pre európske distribúcie, teda EU ROM. Globálna ROM s označením MI v súčasnosti zatiaľ najnovší Android 13 neeviduje. Akonáhle však Xiaomi v najbližších týždňoch vypustí aktualizáciu pre tieto modely, môžeme rátať s tým, že sa rozbehne aj veľká aktualizačná vlna. Na záver by sme radi doplnili, že u nás v redakcii aktualizáciu zatiaľ neevidujeme, no akonáhle sa situácia zmení, budeme vás informovať.

Čakáte na najnovší Android 13 aj vy? Alebo vám stačí vaša súčasná verzia systému? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať