Majitelia smartfónov od Samsungu si na bezpečnosť príliš nepotrpia: Ak toto robíte aj vy, mali by ste s tým prestať!

Bezpečnosť viacerých ľudí môže byť ohrozená. Používatelia si volia jednoduché heslá, ktoré sa spájajú s jedným z výrobcov smartfónov.

Či už patríte medzi používateľov smartfónov od spoločnosti Samsung alebo nie, na bezpečnosť by ste si mali potrpieť. Dôvodom je práve to, že útokov v online aj offline priestore je čoraz viac a aj vy sa môžete stať ich obeťami. Najnovší prieskum, ktorý zverejnila spoločnosť NordPass, však potvrdil, že používatelia smartfónov od Samsungu patria medzi menej opatrných. Dôvodom je výsledok prieskumu ohľadom najpoužívanejších hesiel v takmer tridsiatich krajinách, medzi ktorými nechýba ani Slovensko či Česká republika. Na závažný problém s týmito heslami upozornil portál androidcentral.com a ak robíte rovnakú vec aj vy, mali by ste si dať pozor. Jednoducho sa totiž môžete stať obeťami nejakého útoku.

Používatelia Samsung smartfónov si volia jednoduché heslá

Nikoho zrejme neprekvapí, že medzi najpoužívanejšie heslá celkovo patria napríklad slová ako „password“, „guest“ alebo „qwerty“. Medzi populárne číselné kombinácie pri heslách taktiež patrí „123456“, „123456789“ a taktiež „12345678“. Veríme, že takéto heslá už nepoužíva nikto z vás, pretože ide práve o heslá, ktoré by útočníci dokázali prelomiť za menej ako jednu sekundu. Z prieskumu však vyplynulo, že ako 78. najpoužívanejšie heslo medzi používateľmi elektroniky je aktuálne „samsung“. Veríme, že pre používateľov je najjednoduchšie zvoliť si heslo, ktoré bude odkazovať na prvú vec, ktorú vidia pred sebou. Nejde však o veľmi šťastnú metódu tvorenia hesla pre bezpečnosť.

Samsung Galaxy S21
Zdroj: Unsplash (Anh Nhat)

Napríklad na Slovensku je heslo „samsung“ s malým začiatočným písmenom a bez akýchkoľvek číslic či znakov určené ako 31. najpopulárnejšie heslo. V Českej republike sú na tom o niečo lepšie a toto heslo sa ocitlo až na 120. priečke. Nič to nemení však na tom, že zvoliť si ako heslo výrobcu svojho smartfónu nie je príliš najšťastnejším riešením. V konečnom dôsledku totiž ide skutočne o heslo, ktoré trvá prelomiť menej ako jednu sekundu. A pre porovnanie, ak si zvolíte k svojmu účtu na Facebooku heslo „facebook“, zabezpečíte svojmu kontu rovnaké zabezpečenie ako keby ste použili heslo „samsung“ pre odomknutie vášho telefónu.

Vyberajte si skôr zložitejšie heslá

Aj vám je určite jasné, že niektoré heslá netvoria dostatočnú bezpečnosť pre vaše zariadenia či účty. Z tohto dôvodu by ste si mali dať pozor a nevyberať si heslá ako spomínaný „samsung“ do vášho Samsung smartfónu. Vzhľadom k tomu, že ide o rozšírené heslo, nemali by ste ho používať ani na iné miesta ako napríklad ku sociálnym sieťam. Nebezpečnými heslami vedia byť aj označenia iných výrobcov smartfónov ako napríklad Xiaomi, Motorola či Apple. K zabezpečeniu mierne pomáhajú kombinácie malých a veľkých písmen či spojenie s číslicami a špeciálnymi znakmi. Aj napriek tomu by sme sa však takýmto heslám vyhýbali.

smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Medzi bezpečné heslá ďalej nepatria aj krstné mená, názvy miest, krajín či označenia vašich obľúbených interpretov alebo športových tímov. Pri výbere hesla teda myslite na základné pravidlá a radšej zvoľte niečo komplikovanejšie, čo si nakoniec môžete uložiť napríklad aj do správcu hesiel ako je Kľúčenka od Googlu.

Využívate komplikovanejšie heslá aj vy? A používate k nim aj správcu hesiel? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať