xiaomi Mi 11_predna kamera
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Ani teplé rožky sa nepredávajú tak dobre, ako Xiaomi Mi 11. Dokonca aj prvé predaje zariadenia Mi 10 sa môžu “schovať”

Za 5 minút predajov, Xiaomi otočilo ~190 miliónov €

Len pár dní dozadu Xiaomi predstavilo smartfón Mi 11, ktorému prischlo viacero prívlastkov – od najvýkonnejší, cez najlepší displej na svete, až po najlepší zvuk na svete. Takto by sme mohli pokračovať niekoľko ďalších minút.

Predaje zariadenia lámu rekordy

Portál news.mydrivers.com najnovšie upozorňuje predaje smartfónu, ktoré nie sú zanedbateľnými, ba naopak. Podľa publikovaných informácií spoločnosťou Xiaomi, o zariadenie Mi 11 je enormný záujem.

V priebehu 5 minút, Xiaomi urobilo obrat 1,5 miliardy Juanov (teda ~190 miliónov €). Len pre porovnanie, je to 1,5-násobok obratu v porovnaní s predajmi zariadenia Xiaomi 10.

Xiaomi Mi 11_predaje
Zdroj: Xiaomi

Bezpochyby tomuto výsledku dopomohlo aj to, že Xiaomi začalo vôbec po prvýkrát aj s predajom zariadenia prostredníctvom kamenných obchodov.

Prémiový smartfón, ktorý posúva mobilný priemysel o kúštik dopredu

Pri pohľade na cenu a špecifikácie smartfónu, nie je sa čomu čudovať, že štart predajov smartfónu Mi 11 je raketovým. Ide o zariadenie, ktoré ponúka 6,81“ AMOLED displej s 2K rozlíšením procesorom Snapdragon 888, ktorý je najvýkonnejším na svete, RAM pamäťou typu LPPDR5, či úložným priestorom typu UFS 3.1. Nehovor viac o reproduktoroch využívajúcich technológiu Harman Kardon. Cena smartfónu v domácej Číne sa pohybuje okolo 600€.

Zároveň však treba dodať, že Xiaomi doposiaľ ešte nepredstavilo Pro verziu zariadenia. Očakáva sa, že sa tak stane v priebehu februára, po Čínskom novom roku. 

Mohlo by vás tiež zaujímať