Xiaomi logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Aplikácie vo vašich Xiaomi smartfónoch budú rýchlejšie: Z tejto zmeny budete nadšení!

Nadstavba MIUI 14 má zrýchliť chod aplikácií vo väčšom množstve smartfónov. Xiaomi novinku uvoľní pre viaceré nové modely.

Aj po predstavení najnovšej verzie nadstavby MIUI 14 spoločnosťou Xiaomi sa stále medzi používateľmi nachádza niekoľko otáznikov. Počas predstavenia sme sa totiž nedočkali špecifikácie toho, ktoré modely získajú aké funkcie, pričom nás neskôr predstavili informácie o obmedzeniach pre niektoré menej výkonné telefóny. Jednou z hlavných funkcií typických práve pre najnovšiu verziu nadstavby MIUI je možnosť zrýchlenia aplikácií tretích strán, teda tzv. Photonic Engine. Práve táto funkcia mala byť podľa posledných informácií limitovaná len pre úzky okruh zariadení. Teraz nás ale portál gizmochina.com informuje o tom, že situácia nebude taká, ako sme si pôvodne mysleli. Nová funkcia má prísť do širšieho okruhu zariadení, čo fanúšikov rozhodne poteší.

Nový Photonic Engine príde do viacerých smartfónov

Po tom, čo Xiaomi predstavilo novú funkciu známu ako Photonic Engine, ktorá má za úlohu zrýchliť chod nielen systémových, ale aj aplikácií tretích strán, fanúšikovia začali čakať na svoju aktualizáciu. Táto nová funkcia je súčasťou najnovšej verzie nadstavby MIUI 14, pričom pôvodne mala byť limitovaná len pre modely s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a Snapdragon 8 Gen 2. Ak by čínsky gigant takýmto spôsobom limitovalo novú funkciu, na globálnom trhu by sa jej dočkal nakoniec len model Xiaomi 12T Pro a najnovšia séria Xiaomi 13.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Najnovšie vyjadrenie spoločnosti však potvrdzuje, že novinka príde do všetkých telefónov. Podmienkou samozrejme bude inštalácia aktualizácie na MIUI 14. Ak teda váš telefón bude mať k dispozícii MIUI 14, nový Photonic Engine pre zrýchlenie akejkoľvek aplikácie si budete môcť vyskúšať aj vy. Zrýchlenie chodu aplikácií však nebude jediným výsledkom, čo táto funkcia prinesie. A musíme poznamenať, že z nej budú profitovať najmä lacnejšie a menej výkonné modely, ktorým sa zrýchlenie chodu určite hodí viac ako dostatočne rýchlym vlajkovým lodiam.

Zrýchlená plynulosť aj lepšia výdrž batérie Xiaomi smartfónov

Funkcia nazvaná Photonic Engine dokáže zrýchliť chod aplikácií a ich plynulosť až o 88%. Pôjde teda o značné zrýchlenie chodu zariadení, pričom novú funkciu využijú najmä lacnejšie modely s menšou kapacitou pamäte RAM a menej výkonným čipsetom. Aplikácie by v Xiaomi smartfónoch mali byť aj menej náročné na spotrebu batérie. Konzumácia batérie aplikáciami by sa teda mala znížiť až o 16%, čo by zasa ocenili majitelia modelov s nižšou kapacitou batérie, prípade so zníženou pôvodnou kapacitou batérie.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Či Xiaomi nakoniec uvoľní aj ostatné funkcie, ktoré pôvodne v nadstavbe MIUI 14 limitovalo, zatiaľ nevieme. V každom prípade ide o skvelý krok, keďže táto funkcia má väčší význam práve v lacnejších modeloch. Aktualizácie na MIUI 14 budeme môcť v zariadeniach očakávať pravdepodobne v prvom kvartále budúceho roka. Globálne predstavenie nadstavby má prebehnúť s najväčšou pravdepodobnosťou v januári.

Využijete Photonic Engine aj vo vašom Xiaomi? Alebo je vaše zariadenie už dostatočne výkonné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať