Xiaomi MIX Fold 3
Zdroj: Xiaomi

Augustové predstavenie produktov bolo plné noviniek: Takto vyzerá nový Xiaomi MIX Fold 3 či nový fitness náramok!

Xiaomi nám dnes ukázalo nové smartfóny, tablet aj fitness náramok. Pozrite sa na všetko, čo nám dnešné predstavenie prinieslo.

Len pred niekoľkými chvíľami prebehla každoročná augustová konferencia čínskej spoločnosti Xiaomi, ktorá nám ukázala nové produkty. Počas tejto udalosti prebehol aj príhovor CEO spoločnosti, Lei Juna, ktorý nám prezradil niečo o úspechoch spoločnosti a ďalších plánovaných krokoch. Hlavným bodom udalosti však bolo odhalenie nového skladateľného smartfónu spolu s fitness náramkom a ďalšími produktami, ktoré si teraz ukážeme v našom článku. Čo všetko dnes teda čínsky gigant predstavil a ktoré z týchto produktov uvidíme aj v Európe si teraz prezradíme spoločne.

Xiaomi MIX Fold 3

Nový skladateľný Xiaomi MIX Fold 3 prichádza na trh s veľkým 8.03″ E6 OLED displejom, ktorý chráni Corning Gorilla Glass Victus 2. Vnútorný displej podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu a okrem toho je tvorený ultratenkým sklom, čím môže byť telefón tenší než konkurenčné modely so skladateľným displejom. O výkon sa v smartfóne stará čipset Snapdragon 8 Gen 2 s vyšším taktom, ktorý bol pôvodne určený pre modely zo série Samsung Galaxy S23.

Xiaomi MIX Fold 3
Zdroj: Xiaomi

Kapacita batérie smartfónu je na úrovni 4800mAh, pričom vďaka rôznym technológiám a novým čipom Xiaomi uvádza, že telefón vydrží na jedno nabitie dlhšie ako jeden deň. Nový skladateľný smartfón budeme vedieť nabíjať 67W káblovým nabíjaním a 50W bezdrôtovým nabíjaním. Ďalšou kapitolou pre smartfón je aj jeho fotoaparát. O ten sa aj v tomto prípade postarala spoločnosť Leica, pričom v telefóne nájdeme až 4 snímače. Telefónu nechýba ani optická stabilizácia obrazu.

Cena telefónu, ktorý podľa výrobcu vydrží až 500 000 zložení bude v Číne na úrovni približne 1140€. Ako sme ale všetci očakávali, globálnu verziu zariadenia očakávať nemusíme.

Xiaomi Pad 6 Max

Ďalšou novinkou je aj veľký 14″ tablet, ktorého displej podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu a využijeme ho na sledovanie videí aj produktívne účely. Xiaomi Pad 6 Max dizajnom pripomína tohtoročnú vlajkovú sériu Xiaomi 13 a o výkon sa postará čipset Snapdragon 8+ Gen 1. Nový veľký tablet ďalej podporuje aj 67W nabíjanie pre 10 000mAh batériu a poslúži nám aj ako externá batéria, nakoľko reverzné nabíjanie podporuje pri výkone až 33W. Aj túto novinku nájdeme len v Číne, kde sa bude pohybovať na trhu s cenou okolo 480€.

Xiaomi Pad 6 Max
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Smart Band 8 Pro

Počas predstavenia sa ukázal aj nový fitness náramok s 1.73″ displejom a podporou pre 60Hz obnovovaciu frekvenciu. Rámčeky displeja sú o niečo tenšie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou náramku a novinkou je aj možnosť voľby koženného remienku. Xiaomi Smart Band 8 Pro prichádza s certifikáciou odolnosti na úrovni 5ATM a jeho oficiálna cena začína v Číne na úrovni 50€. Neskôr by sa ale náramok mohol ukázať aj na globálnom trhu.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Zdroj: Xiaomi

Redmi K60 Ultra

Veľkou novinkou pre čínsky trh je aj Redmi K60 Ultra, ktorý má byť základom pre globálny Xiaomi 13T Pro. Model poháňa výkonný MediaTek Dimensity 9200+ a medzi jeho súčasti bude spadať aj 144Hz AMOLED displej, 5000mAh batéria či podpora pre 120W nabíjanie. Fotoaparát disponuje hlavným 50-megapixelovým snímačom, ktorý nájdeme v kvalitnejších telefónoch. Redmi K60 Ultra teda bude smartfónom určeným pre mnohé účely.

Redmi K60 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Cena tohto telefónu v Číne bude začínať na úrovmi 330€ pri najnižšej pamäťovej konfigurácii. Globálna verzia v podobe Xiaomi 13T Pro bude však pochopiteľne drahšia.

Ktorá novinka z dielne čínskeho giganta vás dnes oslovila najviac? A kúpili by ste si niektorú z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať