Black Shark 4
Zdroj: Xiaomi

Black Shark 4 je predstavený: Herný smartfón s niekoľkými kompromismi

Herné smartfóny od Xiaomi Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro sú oficiálne predstavené a prinášajú výkon za nízku cenu, posúďte sami!

Po včerajšom predstavení high-end smartfónov v zložení Poco X3 Pro a Poco F3 tu máme ďalšie smartfóny z radov Xiaomi. Nejde však o štandardné smartfóny, na ktoré sme zvyknutí. Herné smartfóny Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro uzreli svetlo sveta len dnes a už teraz vieme, že niekde Xiaomi pridalo, inde ubralo. Zhrnutie základných parametrov pripravil portál Techradar.com.

Dizajn smartfónov

Prvou veľmi netradičnou vecou na smartfóne je priestrel v displeji pre selfie kameru. Herné smartfóny väčšinou nebývajú vybavené týmto „narušením“ displeja a selfie kamery bývajú schované v rôznych výsuvných moduloch. Táto selfie kamera má u základného i u Pro modelu 20mpx, čiže je dostačujúca i pre náročnejších užívateľov.

Zadná strana je veľmi elegantná a odlišuje základný model od jeho Pro verzie. Black Shark 4 Pro ma na zadnej strane „X“, ktoré je osvetlené LED svietidlami. Základný model Black Shark 4 toto LED osvietenie vypustil a u niektorých farebných verzií nenájdeme ani dizajnový prvok kríža.

Black Shark 4
Zdroj: Xiaomi

Vybavenie Black Shark 4 / Pro

Srdcom smartfónu je čipset, ktorý sa u týchto dvoch smartfónov líši. Zatiaľ čo Pro verzia vlastní vlajkový čipset Snapdragon 888, základný model sa musí uspokojiť i so Snapdragonom 870. Oba čipsety sú však dostatočne výkonné a pre dokonalý hráčsky zážitok stačia. Za spomenutie stojí i 144Hz AMOLED displej vhodný pre každého hráča.

Pre hráčov je v oboch smartfónoch dostačujúca 4500mAh batéria s neuveriteľným 120W nabíjaním. Podľa výrobcu by mal byť smartfón nabitý z 0 na 100% už do 15 minút. Bonusom smartfónu je i 3,5mm jack pre slúchadlá.

Čo sa týka kamery, Pro verzia smartfónu disponuje snímačmi v zložení 64+8+5mpx. Základný model získal o niečo slabšie snímače a preto hlavný má „len“ 48mpx. Počas predstavovania bola spomenutá i prítomnosť NFC pre bezkontaktné platby. Hráčskym elementom na smartfóne sú tiež tlačidlá, ktoré sú zapustené v tele smartfónu, no počas hry môžu byť vysunuté von, čím nezavadzajú pri bežnom používaní smartfónu.

Cena smartfónov

Vďaka použitiu slabšieho čipsetu Snapdragon 870 mohla byť cena základného modelu Black Shark 4 čo najnižšia. Základná konfigurácia v zložení 6/128GB je na úrovni 380 dolárov, čím bude určite atraktívnym zariadením. K dispozícii budú tiež prevedenia 8/128GB a 12/128GB, za ktoré si príliš nepriplatíme. Najvyššia verzia bude v zložení 12/256GB za neuveriteľných 510 dolárov.

Black Shark 4 Pro ponúka najnižšiu konfiguráciu 8/256GB už za 610 dolárov. Vyššia verzia v zložení 12/256GB bude dostupná za 690 dolárov a neuveriteľných 16/512GB príde už za 810 dolárov! Ceny sa však môžu navýšiť v závislosti od regiónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať