Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Brúsite si zuby na Xiaomi 12X, alebo Redmi K50? Xiaomi chystá pre záujemcov nemilé prekvapenie

Pripravované modely smartfónov Xiaomi 12X a Redmi K50 hoci prídu s MIUI 13, tak budú založené na Androide 11, tvrdí známa Xiaomiui komunita.

V Xiaomi komunite sa čoraz viac hovorí o nadstavbe MIUI 13 a samozrejme, spolu s jej príchodom, sa spomína i Android 12 a to najmä v súvislosti s vlajkovými zariadeniami. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje známa Xiaomi komunita, Xiaomiui, mnohých sklamú. Dôvodom je, že najmenej 2 smartfóny z nadchádzajúcich vlajkových rád telefónov, prídu ešte so „starým“ Androidom 11.

Xiaomi 12X a Redmi K50 prídu s Androidom 11

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi distribuuje pre svoje zariadenia dve veľké aktualizácie Androidu a tri veľké aktualizácie MIUI od uvedenia na trh. Málo sa už však hovorí o tom, že Android treba optimalizovať i pre CPU. V tomto prípade Xiaomi aktualizuje verziu Androidu po dobu 3, nanajvýš 4 rokov, čo presne zapadá do plánu budúcich aktualizácií existujúcich vlajkových zariadení s procesorom Snapdragon 870+. To má byť aj jeden z dôvodov, prečo zariadenia Xiaomi 12X a Redmi K50 majú prísť s Androidom 11, myslí si známa Xiaomiui komunita. Len pre pripomenutie, tieto modely smartfónov prídu ešte so „starou“ generáciou vlajkových procesorov.

Xiaomiui neprichádza s týmito tvrdeniami len tak. Odvoláva sa na interné zostavenia MIUI, ktoré odhaľujú, že hoci zariadenia prídu s MIUI 13, tak pôjde o verziu nadstavby založenú na Androide 11. Xiaomi 12X (kódové označenie: psyche) a Redmi K50 (kódové označenie: poussin) budú využívať CPU Snapdragon 870+. Ide teda o procesor z rodiny SM8250. Oba majú trojité nastavenie fotoaparátu. Redmi K50 bude mať 48MP IMX582 hlavný fotoaparát, Xiaomi 12X bude mať 50MP Samsung ISOCELL GN5 fotoaparát. Xiaomi 12X bude malý telefón so 6,28″ displejom. Očakáva sa, že Redmi K50 bude vo veľkej miere „len“ rebrandingom Redmi K40.

Xiaomi 12X a Redmi K50_zostavenia androidu
Zdroj: xiaomiui

Ako takou útechou nám môže byť, že pripravované modely Xiaomi 12, Pro, Ultra, ale i Redmi K50 Pro a ďalšie výkonnejšie modely, by mali byť predstavené už s Androidom 12.

Mohlo by vás tiež zaujímať