Redmi K40_produktove balenie
Zdroj: gizmochina.com

Certifikácia telefónov Redmi K40 prezrádza krátko pred odhaľením viacero detailov o očakávaných novinkách

Riaditeľ Xiaomi zverejnil pred na sociálnych sieťach informáciu, že výber z novej série Redmi K40 bude rozmanitejší, ako by sme čakali.

Už naozaj nepotrvá dlho, kým nám predstavia zástupcovia Redmi ich novinku s označením K40. Malo by ísť dokonca až o tri telefóny vo viacerých cenových kategóriách. Stále viac informácii o dlho očakávanom zariadení preniká na verejnosť. Za poslednými správami stojí certifikácia telefónu v Číne, ktorá prezrádza ďalšie zaujímavé a dôležité informácie.

Pod číslami modelov M2012K11AC a M2012K11C boli práve certifikované telefóny Redmi K40 a jeho vylepšený súrodenec. Tentokrát pod certifikačným úradom 3C. Vďaka tejto certifikácii sme napríklad zistili, že obe zariadenia budú podporovať režim rýchleho nabíjania.

Redmi K40 aj Pro verzia budú mať 33W systém rýchleho nabíjania a budú sa predávať s podporou 33W nabíjačky MDY-11-EX od Xiaomi. Oba modely navyše budú mať podporu pre 5G, pravdepodobne Dual 5G.

Tretie zariadenie s iným procesorom

Produktový riaditeľ spoločnosti Xiaomi zverejnil pred pár dňami na sociálnych sieťach informáciu, že výber z novej série Redmi K40 bude rozmanitejší, ako by sme dnes čakali. Vďaka tomu si môžeme vybrať kvalitné zariadenie podľa našich finančných možností. Dve zariadenia prídu s procesorom Snapdragon 888, zatiaľ čo tretie z nich bude využívať MediaTek Dimensity 1100.

Certifikácia telefónov K40 a K40 Pro
Certifikácia telefónov z 3C. Zdroj: xiaomiadictos.com

Najmä pri treťom modely vyvstáva otázka, či tento procesor napokon Redmi nezamenilo za model od Qualcommu. Objavila sa totiž aj certifikácia ďalšieho zariadenia s číslom M2102J2SC. Údajne by malo by ísť o vynovený telefón Xiaomi Mi 10 s procesorom Snapdragon 870. Ten je vylepšenou verziou 865-ky, ktorá tepe v modeloch Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Aj vďaka tomu by mala mať táto novinka väčší výkon.

Teoreticky však môže ísť aj o Lite verziu Redmi K40. Avšak pri nej, ako sme písali vyššie, sa očakáva využitie procesora MediaTek Dimensity 1100.

Viac si o týchto telefónoch môžete prečítať v starších článkoch. V materiály Redmi K40 príde v troch verziách. Dva modely bude poháňať Snapdragon 888 rozoberáme viaceré špecifikácie zariadení.

Mohlo by vás tiež zaujímať