Xiaomi mi 10 2021 edition
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi prichádza na trh druhýkrát s telefónom Mi 10. Tento raz s vylepšenou verziou pre rok 2021

Xiaomi Mi 10 2021 bude stáť menej, ako pôvodná vlajková loď pri uvedení na trh. Tohtoročná verzia je vylepšená o procesor Snapdragon 870.

Mnohí krútili hlavami, keď sa prvýkrát objavila informácia o tom, že by Xiaomi mohlo vydať svoju predchádzajúcu vlajkovú loď ešte raz. Na čo by to bolo dobré? Najmä, keď v decembri vyšla nová vlajková loď Xiaomi Mi 11, ktorá prichádza v tieto dni aj na európsky trh. Odpoveď necháme na vás. Ale pred tým, než túto tému uzavriete, poďme sa pozrieť na to, čo Xiaomi Mi 10 2021 prinesie.

Pri príležitosti osláv čínskeho nového roka, ktorý je tentokrát spojený s volom, spoločnosť Xiaomi zverejnila nový box, ktorý bude mať nová edícia Xiaomi Mi 10. Ide o vylepšenú verziu telefónu, ktorého certifikáciu sme zaznamenali len prednedávnom. Správu priniesol portál xiaomiadictos.com.

Špeciálne balenie vynovenej bývalej vlajkovej lode Xiaomi Mi 10 2021 k príležitost nového čínskeho roka, v znamení vola.
Špeciálne balenie vynovenej bývalej vlajkovej lode Xiaomi Mi 10 2021 k príležitost nového čínskeho roka, v znamení vola. Zdroj: Xiaomi

Aby sme si čo najlepšie predstavili zariadenie, tak Xiaomi Mi 10 2021 si zachová prakticky všetky vlastnosti bežného Xiaomi Mi 10. Okrem procesora. V útrobách vynovenej verzie bude tepať procesor od Qualcommu – nový Snapdragon 870, čo je vylepšená verzia 865-ky. Dosahovať by mal lepší výkon, no stále nie je tak dobrý, ako nedávna novinka Snapdragon 888. Tento najlepší procesor od Qualcommu si necháva Xiaomi zatiaľ len pre svoje hlavné kone: Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Redmi K40, či Redmi K40 Pro.

Cena Xioami 10 2021 je nižšia, ako pri uvedení nevylepšenej vlajkovej lode

Zaujímavým ale je, že cena novej edície bude nižšia, ako cena starej vlajkovej lodi pri uvedení. Stáť bude 3 399 jüanov, čo je pri prepočte na naše len 439 eur. Vylepšená verzia bývalej vlajkovej lode prichádza približne rok po uvedení. Musíme povedať, že tento telefón má stále čo ponúknuť a nový procesor dokáže jeho predaje ešte aspoň raz oživiť. Či sa to podarí, je otázne. Lebo nová vlajková loď v najslabšom prevedení, teda 8 GB + 256 GB, stojí v Číne 3 999 jüanov. V prepočte na naše 530 eur. Stará vlajková loď je teda približne o sto eur lacnejšia.

Pozor, v Európe budú ceny nových vlajkových lodí iné. O cenotvorbe pri Xiaomi Mi 11 sme písali v tomto článku.

Ako sa pozeráte na tento obchodný ťah vy? Kúpili by ste si vylepšenú starú vlajkovú loď Mi 10 alebo by ste išli do tej novej?

Mohlo by vás tiež zaujímať