Spotreba-dat_mobilne-data
Zdroj: Vosveteit.sk

Chcete ušetriť mobilné dáta na svojom smartfóne? Tak vymeňte Chrome za niektorý z týchto prehliadačov!

Ušetrite svoje mobilné dáta v smartfóne voľbou správneho prehliadača. Pozrite sa, ktoré sú k tomu tie najvhodnejšie a skúste ho aj vy.

Internetových prehliadačov môžeme v Obchode Play nájsť veľké množstvo. V našom smartfóne však častokrát narazíme hlavne na tie známejšie prehliadače, ktoré máme už predinštalované. Vo väčšine prípadov tak využívame prehliadač Chrome či nejaký ten vstavaný prehliadač ako napríklad Samsung Internet či Mi prehliadač od Xiaomi. Medzi populárne prehliadače môžeme zaradiť aj napríklad Edge od Microsoftu či Operu. Portál makeuseof.com nám však teraz prináša prehľad takých internetových prehliadačov, ktoré nám môžu ušetriť naše mobilné dáta. Ak teda využívate limitovaný dátový balíček alebo len chcete, aby sa vám stránky načítavali rýchlejšie, skúste niektorú z týchto alternatív. Vsadíme sa, že ich určite neoľutujete.

V niektorých prípadoch sa nám ponúka šetrič mobilných dát

Šetrenie mobilných dát nemusí byť zábavné. Ak využívame obmedzený dátový balík, dokážeme sa obmedzovať v tom, čo prehliadame na internete a snažíme sa na ňom tráviť čo najmenej času. V konečnom dôsledku to však robiť vôbec nemusíme, ak využijeme tú správnu aplikáciu. Niektoré prehliadače či rôzne aplikácie nám môžu ponúkať režim šetrenia pre mobilné dáta, čím dokážeme svoj balík limitovať.

Prehliadac Chrome
Zdroj: Xmobile.sk

Nie každý prehliadač to však umožňuje a práve preto vám prinášame zoznam menej náročných prehliadačov pre mobilné dáta. Tieto prehliadače tak limitujú obsah, ktorý vám zobrazujú a na základe toho dokážu pracovať o niečo rýchlejšie. Hlavným benefitom je však pre nás ušetrený dátový balík, ktorý budeme môcť využívať dlhšie na viaceré úkony. Musíme však poznamenať, že tieto aplikácie pre prehliadanie internetu sa častokrát neobjavujú medzi prvými výsledkami v Obchode Play. A preto vám inšpiráciu teraz prinášame my.

Ušetrite svoje mobilné dáta vďaka týmto prehliadačom

Internetové prehliadače môžu plniť viaceré úlohy a ich funkcie sa líšia aplikácia od aplikácie. My vám však prinášame prehľad tých, ktoré by ste za žiadnu cenu nemali vynechať, ak si chcete ušetriť svoj dátový balíček. Na zozname nám nechýbajú ako známe alternatívy od popredných vývojárov, tak aj menej známe aplikácie, ktoré však naše mobilné dáta ušetria. Nižšie sa môžete pozrieť na prehliadače, ktoré by ste určite mali vyskúšať aj vy.

  • Google Go – odľahčená a jednoduchšia verzia vyhľadávača od Googlu, ktorý pracuje rýchlejšie a šetrnejšie k zariadeniu
  • Carbon: Super Fast Browser – prehliadač s jednoduchým rozhraním, zabudovaným ad-blockom, šetričom pre mobilné dáta aj VPN
  • Opera Mini – jednoduchšia a šetrnejšia verzia známeho prehliadača Opera
  • Brave – bezpečnejší a súkromnejší prehliadač v porovnaní s Chrome s ad-blockom, VPN, blokovaním cookies tretích strán a ďalšími bezpečnostnými funkciami
  • Hermit – Lite Apps Browser – prehliadač, ktorý každú webovú stránku dokáže jednoducho premeniť na aplikáciu
  • Firefox Focus – zjednodušený známy prehliadač Firefox od Mozilly
  • Neeva Browser – jednoduchá a prehľadná aplikácia, ktorá šetrí naše mobilné dáta, no zároveň nás chráni pred trackovaním a reklamami

Poznáte alebo využívate niektorý z týchto prehliadačov? A ktorý to je? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať