Xiaomi logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Deaktiváciou tejto funkcie vo vašom Xiaomi môžete spôsobiť viaceré problémy: Na čo si dať pozor?

Pokúšanie vývojárskych možností v Xiaomi smartfónoch nemusí vždy dopadnúť šťastne. Na toto si dajte pozor, aby ste neregistrovali problémy.

Xiaomi smartfóny v sebe skrývajú množstvo funkcií, ktoré nám umožňujú smartfóny upravovať podľa seba. Slúži nám k tomu nadstavba MIUI, na ktorej developeri naozaj starostlivo pracujú a prinášajú nám množstvo nových funkcií. Nie všetky úpravy systému však slúžia len k vylepšeniu výkonu a personalizácii zariadenia. Niektoré úpravy totiž vedia vyvolať problémy, ktoré sa potom len ťažko naprávajú a môžu nám poškodiť naše zariadenie. Ak teda chceme predísť problémom, pozrite sa, čomu by ste sa mali v budúcnosti vyhnúť. Portál Xiaomiadictos.com nás totiž informuje o jednom nastavení, ktoré prinesie viac problémov ako úžitku a rovnako uvádza, aké problémy so sebou prináša.

Pozor na to, čo vo vývojárskych nastaveniach upravujeme

Každý jeden pokročilý používateľ smartfónov má isto vo svojom zariadení aktivované vývojárske možnosti. Tie sú v smartfóne síce pri jeho kúpe deaktivované, no stačí nám párkrát poklepať na verziu nadstavby MIUI v nastaveniach a vývojárom sa jednoducho staneme. Odomkne sa nám tak úplne iná dimenzia smartfónu, v ktorej si môžeme upravovať takmer všetko, čo nám napadne. Nie všetky tieto funkcie totiž so sebou prinášajú vytúžené vylepšenie nášho Xiaomi smartfónu.

Vo vývojárskych možnostiach sa totiž nachádza aj funkcia MIUI optimalizácie, ktorá je primárne aktivovaná. Už dávnejšie však internetom kolovali informácie o tom, že ak túto optimalizáciu deaktivujeme, naše Xiaomi získa vyšší výkon a navyše vylepší správu konzumácie batérie. Náš smartfón tak mal byť výkonnejší a vydržať na jedno nabitie o niečo viac. No ak ste takémuto niečomu verili, musíme vás uviesť na správnu mieru. Nielen že deaktivácia tejto MIUI optimalizácie nedokáže naše zariadenie vylepšiť v oblasti výkonu a výdrže, no dokáže nám v ňom narobiť ešte aj poriadnu neplechu.

Tieto problémy v Xiaomi smartfónoch môžeme evidovať

Ak by sme sa predsa len rozhodli túto funkciu deaktivovať, mohlo by nás čakať nepríjemné prekvapenie. Najskôr sa však pozrieme na to, ako túto funkciu nájsť. Mala by sa nachádzať v úplne poslednej sekcii vývojárskych nastavení vášho Xiaomi. Nečudujeme sa však, že ju v nastaveniach našich zariadení vôbec nevidíme. Zdá sa teda, že Xiaomi začalo túto možnosť skrývať aj pred vývojármi, aby si svoje zariadenie neskôr nepoškodili a nespôsobili si nepríjemnosti. No a aké problémy môže deaktivácia tejto funkcie priniesť? Nižšie sa môžete pozrieť na celkom rozsiahly zoznam.

  • Notifikácie niektorých aplikácií prestanú prichádzať
  • Rýchle odpovede na správy a plávajúce okná prestanú byť dostupné
  • Zariadenia s displejom na 120Hz môžu zaznamenať blikanie
  • Je možné aktivovať Always On displej na zariadeniach s IPS LCD displejom, čo negatívne vplýva na batériu
  • Systém nedokáže menežovať interné úložisko
  • Nie je možné zobraziť kontakty v našom Xiaomi
  • Problémy s nastavením vlastného tónu pri zvonení
  • Problémy so zhasínaním obrazovky počas hovoru
  • Niektoré gestá prestanú reagovať
  • Nadmerná konzumácia pamäte RAM

Ako môžete vidieť, problémov je mnoho a nestoja nám za to, aby sme pokúšali určité vývojárske možnosti. Skúšali ste vo svojom Xiaomi deaktivovať MIUI optimalizáciu? A ako váš smartfón reagoval? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať