MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

Dokonalý zážitok z MIUI 12.5 nebude mať každý. Je váš telefón medzi vyvolenými?

Nadstavba MIUI 12.5 príde už čoskoro. No nie každý si ho bude môcť užiť rovnako. Niektoré telefóny z nadstavby Androidu vyťažia viac.

Už o pár dní sa začne MIUI 12.5 oficiálne nasadzovať na pomerne široký zoznam zariadení. Ten nájdete v našom článku spred pár dní Čakáte na MIUI 12.5 ? Objavili sa dátumy a dostupnosť aktualizácií. Avšak nie všetky zariadenia zo zoznamu, dostanú rovnakú verziu nadstavby. Podľa Xiaomi nemajú niektoré dostatočný hardware na to, aby využili potenciál nadstavby na maximum.

Nová verzia nadstavby by mala priniesť plynulejší chod systému a aj menšiu spotrebu. Toto by sa malo týkať všetkých zariadení na ktoré nadstavba dorazí. Avšak MIUI 12.5 by mala ponúknuť aj nové animácie, zvuky, či vibračný feedback. A práve takéto čerešničky na torte nebudú k dispozícii pre všetkých majiteľov telefónov Xiaomi, Redmi, POCO alebo Black Shark.

MIUI 12.5 v globálne verzii môže byť malým sklamaním

Podľa viacerých spravodajských portálov, ako napríklad xiaomiadictos.com, bude globálna verzia nadstavby MIUI obsahovať len časť noviniek. Dokonca sa hovorí, že pôjde len o optimalizáciu systému a úpravu niektorých aplikácii, ako je napríklad poznámkový blok.

Žiaľ je pravdou, že v Číne je nadstavba operačného systému Android MIUI bohatšou, ako na globálnom trhu. Dokonca je bohatšou v Indii a aj napríklad na takom Taiwane. Už len samotným prepnutím regiónu v nastaveniach na Indiu, vám napríklad pribudne možnosť takzvaných denných tapiet – teda tapiet, ktoré sa vám automaticky menia, napríklad na uzamknutej obrazovke. Alebo získate prístup k väčšiemu množstvu tém a s motívmi, ktoré majú špeciálne funkcie.

Vybrané zariadenia, ktoré využijú maximum z 12.5

Nové animácie využijú len najvýkonnejšie zariadenia:
Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T, Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T Pro (sú kompatibilné so všetkými vlastnosťami MIUI 12.5, avšak skúsenosť s nadstavbou bude o niečo iná)

Nové zvuky v nadstavbe operačného systému využijú naplno len zariadenia s duálnymi reproduktormi:
Xiaomi Mi 11, Mi 10 Pro, Mi 10

Špeciálne, takzvané realistické, vibrácie si užijú len majitelia zariadení s najnovším lineárnym vibračným motorčekom:
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T

Plus do tohto zoznamu musíme pridať zariadenia, ktoré vyšli v posledných pár dňoch a to Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10, POCO F3, POCO X3 Pro a Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro a Mi 11i.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.