MIUI 12.5 môžete získať skôr, ako ktokoľvek iný.
Zdroj: MIUI

Toto sú dve 2 hlavné zmeny pre vaše Xiaomi, ktoré prídu s nadstavbou MIUI 12.5. Tešíte sa?

Hoci MIUI 12.5 nadstavba v globálnej verzii je „chudšou“ ako čínska, tak aj napriek tomu ponúka niečo navyše. Toto sú 2 funkcie, ktoré vás potešia!

V súčasnosti väčšine Xiaomi, Redmi, či Poco smartfónov, disponuje nadstavbou vo verzii MIUI 12. Xiaomi nie tak dávno predstavilo novšiu verziu, MIUI 12.5, ktorú aktuálne aktívne testuje vo viacerých regiónoch sveta. Výnimkou nie je ani globálny trh. Druhým dychom však treba dodať, že globálna verzia nadstavby v porovnaní s čínskou verziou, je o niečo „ľahšou“. Na druhej strane, Xiaomi však vylepšilo jadro nadstavby pre globálnych používateľov, čo poteší nejedného používateľa smartfónu spoločnosti. O čo konkrétne však ide?

Toto sú dve hlavné zmeny, ktorými Xiaomi poteší globálnych používateľov

Pravdou je, že MIUI 12.5 v globálnej verzii je o niečou ľahšou v porovnaní s tou čínskou. Na prvý pohľad to znamená, že disponuje menším množstvom funkcií. Pri hlbšom bádaní po vlastnostiach globálnej nadstavby narazíte však aj na niekoľko výhod, ktoré hrajú práve tejto verzii nadstavby do karát.

MIUI 12.5 v globálnej verzii bude rýchlejšou a menej energeticky náročnejšou

V prvom rade ide o optimalizáciu. Ako sa môžete na stránkach nadstavby dočítať, tak globálna verzia nadstavby využíva o -22% menej CPU a zároveň je o -15% je energeticky efektívnejšou. V praxi to znamená, že využíva menej zdrojov a vďaka tomu spotrebúva aj menej energie.

MIUI 12.5_optimalizacia vykonu a baterie
Zdroj: MIUI

To sa spoločnosti podarilo dosiahnuť vďaka menšiemu počtu systémových aplikácií, či zlepšeniu procesu animácií. Vďaka tomu sú okrem iného reakcie zariadenia o niečo svižnejšími. Spoločnosť opisuje túto optimalizáciu slovami „okamžitá reakcia“.

MIUI 12.5_okamzite reakcie
Zdroj: MIUI

Xiaomi prekopalo aplikáciu poznámky

Ďalšou skvelou správou je, že Xiaomi od základov prekopalo aplikáciu Poznámky (Notes). Nová verzia aplikácie umožní dokonca vytváranie kresieb, či náčrtov prostredníctvom viacerých druhov nástrojov. Rovnako aplikácia umožní vytváranie mentálnych máp.

Nehovor viac o vzhľade aplikácie, ktorý rovnako prešiel zmenami k lepšiemu, aby aplikácia bola prehľadnejšou.

Mimochodom, dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti harmonogram, ako by mala byť nadstavba distribuovaná naprieč globálnym trhom.

Zdroj: MIUI

Mohlo by vás tiež zaujímať