Mi electric scooter pro 2 special edition
Zdroj: Youtube.com (Xiaomi)

Mi TV Q1 75″ i špeciálna edícia Mi kolobežky. Ako vyzeral Xiaomi event?

Xiaomi okrem vlajkovej lode Mi 11 pre rok 2021 a nadstavby MIUI 12.5 prinieslo i Mi Android TV či špeciálnu edíciu kolobežky. Ako vyzerajú?

Dnešný Xiaomi event bol prekvapujúci po mnohých stránkach. Dočkali sme sa len jedného modelu smartfónu, zato nadstavba MIUI 12.5 bola obrovským prekvapením z pohľadu funkcií. No Xiaomi sa nesústreďuje len na smartfóny, no i na ostatnú elektroniku a práve o novej Mi Android TV z dielne Xiaomi či novej elektrickej kolobežke sa práve ideme rozprávať.

Xiaomi Mi TV Q1 75″

Mi Android TV od Xiaomi sú veľmi populárne práve svojou kvalitou a prívetivou cenou. O cene by sa pri tejto jednej práve dalo diskutovať, no posúdenie necháme na vás. Čo sa týka samotného televízora, ide o QLED televízor s vylepšenými farbami, ktorý zaujme nejedno odborné, či citlivé oko. S prvým použitím MediaTek čipsetu Xiaomi utvrdzuje svoju spoluprácu so spoločnosťou a veríme, že sa do budúcnosti dočkáme viacero kvalitných zariadení s dostupným a lacnejším čipsetom. Bonusom je podpora Dolby Vision či 120Hz práve pre náročných sledovateľov. Čo je výhodou televízora, je prítomnosť hands-free Google asistent, teda asistenta, ktorý vás dokáže počúvať bez akéhokoľvek zadania príkazu na ovládači, či inde, a vie ovládať i iné zariadenia okrem pripojené ku Google asistentovi. Ide napríklad o domáce spotrebiče, či inú chytrú elektroniku. Pre zabezpečenie súkromia ide mód hands-free kedykoľvek vypnúť tlačidlom na televízore. Dostupnosť sa uvádza od marca 2021 pre vybrané krajiny, avšak u nás si budeme musieť pravdepodobne o niečo dlhšie počkať. A spomínaná cena? 1299€ s možnosťou kúpy v prvý deň, kedy bude cena o 200€ nižšia.

Mi TV Q1
Zdroj: Youtube.com
(Xiaomi)

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas design

Vylepšená elektrická kolobežka znamená hlavne „vylepšený dizajn“. Samozrejme ponúkne i vyšší výkon, no celkový dôvod pre vydanie tejto edície je práve špeciálny dizajn, ktorý nebude mať každý. Na takéto špeciálne dizajny sme zvyknutí napríklad u smartfónov, no u kolobežiek ide spravidla o výnimku, takže špeciálny dizajn v konečnom dôsledku veľmi poteší.

Mi electric scooter pro 2 special edition
Zdroj: YouTube.com (Xiaomi)

Elektrická kolobežka ponúka motor s výkonom 600W, ktorý sľubuje dojazd 45 kilometrov (446Wh). Maximálna rýchlosť, ktorú kolobežka je schopnou dosiahnuť, je 25 kilometrov za hodinu. Okrem iného kolobežka sľubuje, že je schopnou „vyliezť“ kopec pri 20-stupňoch.

Recenzný web Testado, zrecenzovalo najlepšie elektrokoloběžky Xiaomi.

Len pre pripomenutie, Xiaomi na dnešnom evente predstavil i Mi 11 a MIUI 12.5 o ktorých sme vás už informovali v predchádzajúcich článkoch. Páčili sa vám dnešné novinky? Dajte nám vedieť v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky.

Mohlo by vás tiež zaujímať