Dynamic Island iPhone 14 Pro
Zdroj: Androidauthority.com

Dynamic Island z nového iPhone 14 Pro už mieri aj do Xiaomi smartfónov: Čoskoro bude dostupný pre všetkých!

Nová funkcia známa ako Dynamic Island už mieri do Xiaomi smartfónov. Nepôjde však o oficiálnu aktualizáciu, len o nový motív.

Spoločnosť Xiaomi sa netají tým, že sa inšpiruje u konkurenčného amerického Applu. Niektoré smartfóny svojím dizajnom iPhony naozaj pripomínali a čínsky gigant sa preslávil aj pod prezývkou ako „čínsky Apple“. Niet teda divu, že oficiálna aplikácia pre Motívy v smartfóne prináša množstvo tém, ktoré pripomínajú práve systém iOS svojimi ikonami, tapetami a aj notifikačnou lištou. Každý jeden Xiaomi smartfón teda vieme „pretvoriť“ na smartfón od spoločnosti Apple, teda aspoň softvérovo. Len pred niekoľkými dňami však Apple predstavil svoje iPhony 14 Pro a 14 Pro Max, ktoré priniesli nový priestrel pre selfie kameru spolu s tzv. Dynamic Island. A práve tento dynamický „priestrel“ už pomaly mieri aj do Xiaomi smartfónov, informuje portál androidauthority.com.

Dynamic Island aj v Xiaomi smartfónoch

Vzhľadom k tomu, že fanúšikovia spoločnosti Xiaomi majú veľmi blízko k spoločnosti Apple, nečudujeme sa, že vzali situáciu do vlastných rúk. Nie, Xiaomi oficiálne nekopíruje funkciu od Applu a ich iPhonov Pro. To fanúšikovia Xiaomi a developeri motívov pre oficiálnu aplikáciu začali pracovať na motíve, ktorý s takýmto Dynamic Island pracuje. Používatelia smartfónov by teda mohli využívať multifunkčný dynamický ostrovček, v ktorom by sa zobrazovali rôzne notifikácie. A nielen že tento ostrovček vyzerá štýlovo, prináša so sebou aj úplne iný spôsob využívania smartfónu.

Vyššie na videu sa môžete pozrieť, ako by tento Dynamic Island mal fungovať. Aktuálne ho však zatiaľ v smartfónoch nemôžeme využiť, keďže túto tému Xiaomi zatiaľ nepovolilo. V súčasnosti sa teda nový motív podrobuje kontrole zo strany Xiaomi a akonáhle spoločnosť motív overí, fanúšikovia ho budú môcť využívať aj vo svojom zariadení. Motív potom budeme vedieť nájsť v oficiálnej aplikácii Motívy, ktorá sa nachádza aj vo vašom Xiaomi, Redmi aj Poco zariadení.

Príde funkcia aj do Android zariadení?

Aktuálne nevieme, či sa funkcia dostane aj oficiálne do Xiaomi alebo Android zariadení. V každom prípade spoločnosť Apple opäť raz spôsobila rozruch medzi smartfónmi a ich výrobcami, keď priniesla zaujímavú funkciu. Je možné, že sa novinkou v podobe Dynamic Island inšpiruje aj spoločnosť Google a prinesie podporu pre tieto „ostrovčeky“ aj do oficiálnych verzií Androidu. Tak skoro by sme sa toho však dočkať nemali, ak teda k tejto zmene vôbec príde.

V hre je stále aj možnosť, že sa novinkou oficiálne inšpiruje aj Xiaomi a funkciu ako Dynamic Island pridá aj oficiálne do nadstavby MIUI. V prípade verzie nadstavby MIUI 14 však už s touto zmenou zrejme rátať nemusíme. Ak by sa teda „ostrovčeky“ dostali aj do oficiálnej verzie nadstavby MIUI, stalo by sa tak zrejme až v priebehu budúceho roka.

Využili by ste Dynamic Island vo svojom smartfóne aj vy? A vyskúšate tento modetív neskôr aj vo vašom Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať