MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 14 prinesie tri významné novinky: Pozrite sa, čo všetko nás čaká!

Aktualizácia na MIUI 14 so sebou prinesie novinky, ktoré si užijú majitelia viacerých Xiaomi, Redmi a Poco smartfónov. Pozrite sa na ne.

Už dlhšiu dobu sa rozpráva o tom, že nové smartfóny z radu Xiaomi 13 by mali prísť skôr, ako sme čakali. Spolu s nimi by mala prísť aj nová verzia nadstavby s označením MIUI 14. Na tej už populárny výrobca smartfónov a inej elektroniky usilovne pracuje a potvrdzujú to aj úniky z kódov. Čakajú na nás totiž tri významné novinky, na ktoré sa tešíme rovnako aj my. Väčšinu z nich si budeme môcť užiť aj v našich smartfónoch, aj keď jedna bude určená výhradne pre smartfóny s čínskou verziou nadstavby. Na novinky nás upozornil portál xiaomiadictos.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Nadstavba MIUI 14 nám umožní odinštalovať ďalšie aplikácie

Od verzie nadstavby MIUI 12.5 nám náš smartfón umožňuje odinštalovať viacero systémových aplikácií. Medzi ne môžeme zarátať napríklad aplikáciu Zabezpečenie, Hudba, Počasie a ďalšie. Na zoznam však pribudnú ďalšie aplikácie a náš smartfón tak budeme môcť oslobodiť od predinštalovaných aplikácií. Vďaka tomu sa zbavíme niektorých aplikácií, ktoré by sme možno nikdy nevyužili a máme pre ne iné alternatívy. Xiaomi si zrejme uvedomilo, že v smartfóne dokážeme využívať aj inú aplikáciu na prehliadanie fotografií, a preto nám nadstavba MIUI 14 umožní odstrániť aj aplikáciu MIUI Galéria.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Vo verzii nadstavby MIUI 14 sa budeme môcť zbaviť aj aplikácie Stiahnuté, v ktorej sa zhromažďujú súbory, ktoré sme si nedávno stiahli. Ruku na srdce, túto aplikáciu zrejme aj tak využíva minimum používateľov a k prezeraniu súborov radšej zvolí Správcu súborov. V budúcej veľkej aktualizácii nadstavby MIUI sa zak budeme vedieť zbaviť aj tejto aplikácie, ktorú ste pravdepodobne ani len nevyužívali. Tieto dve zmeny budú súčasťou aj globálnej verzie nadstavby, resp. aj tej európskej. Ďalšiu zmenu však uvidíme len v čínskej verzii nadstavby a my si hneď povieme prečo.

Ďalšia zmena sa bude týkať správ

Keď si posielame správy či už klasické SMS alebo novšie RCS v našom smartfóne, využívame aplikáciu od Googlu. Zmena prebehla už pred niekoľkými rokmi pre bezpečnostné nároky Európskej únie, na čo zareagovalo aj Xiaomi. Vymenilo tak svoju pôvodnú aplikáciu pre posielanie správ za aplikáciu od Googlu, no práve pôvodná aplikácia MIUI Správy teraz zažije veľkú aktualizáciu. Aktualizuje sa na verziu 14.0.0.1., no zmeny uvidia práve len používatelia s čínskou verziou nadstavby.

Novinky v systéme budú zrejme lákavé a aj keď aktuálne ide len o experimentálne funkcie v beta verziách nadstavby, pravdepodobne sa objavia aj vo finálnej stabilnej verzii. Nadstavba MIUI 14 tak môže byť bohatá na užitočné novinky, ktoré si množstvo používateľov zamiluje. Nezabudnime však na to, že najnovšia verzia nadstavby ponúkne aj výraznejšie zmeny používateľského prostredia, z ktorých by sme mali profitovať všetci. Na finálnu verziu si však zrejme počkáme ešte nejaký ten týždeň.

Očakávate príchod aktualizácie na MIUI 14 aj vo vašom smartfóne? A potešili by vás tieto novinky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať