Herný telefón
Zdroj: Unsplash.com

Herný smartfón od Redmi získava 3C certifikáciu. Potvrdzuje skvelú novinku!

Herný smartfón od Redmi už klope na dvere a s ním i informácie o pripravovanej novinke. Kedy sa modelu dočkáme a čo nám ponúkne?

Herná novinka od Redmi je momentálne najdiskutovanejším smartfónom z portfólia Xiaomi. Zaujímavé však je, že zatiaľ nepoznáme ani názov, ani predbežný dizajn smartfónu, ale postupne sa vynárajú informácie o jeho vybavení. Najnovšie bol herný smartf’ón zachytený v čínskej certifikácii 3C, tá potvrdila zásadnú informáciu o modeli. Portál Gizmochina.com neinformuje len o novinke v oblasti hardvéru, potvrdzuje sa tiež očakávaný dátum predstavenia, ktorý je už za rohom!

Podpora nabíjania

Presne tak, najnovšou informáciou ohľadom smartfónu je nabíjanie hodné vlajkovej lode. Pôjde o podporu neskutočného 67W nabíjania, ktoré sme mohli doteraz vidieť u modelov, akými sú napríklad Mi 11 Pro, či Mi 11 Ultra. Zatiaľ nie je jasné či ide iba o klasické káblové nabíjanie alebo ide i o podporu bezdrôtového nabíjania. Podľa cenovej politiky Redmi však rátame s tým, že herný smartfón prinesie bezdrôtové nabíjanie na nižšej úrovni, pretože niekde šetriť treba.

Treba však podotknúť, že 67W nabíjanie nie je u Xiaomi smartfónov vrcholným. U tohtoročných vlajkových lodí z radu Mi sa povrávalo o masívnom 120W nabíjaní rovnako, ako tomu bolo u minuloročného Mi 10 Ultra. Toho sa zrejme však Xiaomi nateraz vzdáva a 67W určite nie je nízkou kapacitou pre smartfóny.

Herný smartfón

Ohľadom hernej novinky od Redmi je známych už niekoľko informácií. Prvou je čipset, ktorý by mal prísť z dielne MediaTeku. Konkrétne pôjde o Dimensity 1200, ktoré má byť konkurentom pre Snapdragon 888 od Qualcommu. Nedávno vyplávala i informácia o spolupráci s mobilnou hrou Call of Duty, ktorá poteší nejedného herného fanúšika.

Z hľadiska hardvéru očakávame postačujúcu 5000mAh batériu, hlavný snímač kamery na úrovni 64mpx má byť poskytnutý spoločnosťou Sony a systém by mal priniesť Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5. Ako sme už zvyknutí, model zrejme bude len čínskou exkluzivitou. Na európsky trh by mal prísť pod krídlami spoločnosti Poco. Viac informácií však zistíme už čoskoro, predstavenie je vraj naplánované na posledný aprílový týždeň!

Plánujete kúpu herného zariadenia alebo ste radšej fanúšikmi klasických smartfónov? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.