Xiaomi logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

K čomu nám slúži Xiaomi Konto v smartfóne? Pozrite sa, na čo všetko ho môžete využiť!

Ak ste zatiaľ neobjavili Xiaomi Konto vo vašom smartfóne, mali by ste to okamžite napraviť. Pozrite sa, čo všetko toto konto ponúka.

Pri nastavovaní svojho prvého Xiaomi smartfónu ste určite narazili na situáciu, kedy po vás vaše zariadenie žiadalo prihlásenie do Xiaomi Konta. Vám to možno prišlo v tú chvíľu zbytočné, pretože už aj tak si do telefónu pridávate Google účet. K čomu ako slúži Xiaomi Konto a prečo by ste ho mali využívať aj vy? Prináša so seboz viacero užitočných funkcií, bez ktorých by ste svoje zariadenie rozhodne nemali používať. My sa teraz pozrieme na to, čo vyplýva z využívania tohto konta a aké výhody so sebou prináša. Ak ste si ho teda ešte nevytvorili, určite by ste to mali spraviť čo najskôr.

Využite Xiaomi Konto pre zálohu vášho zariadenia

Prvou výhodou, ktorú so sebou Xiaomi Konto prináša, je voľné úložisko pre vytvorenie zálohy. Nemá príliš veľkú voľnú kapacitu zadarmo, no napriek tomu musíme poznamenať, že toto cloudové úložisko vôbec nie je drahé. V základe teda získate 5GB voľného úložiska, ktoré môžete využiť pre zálohu vašich súborov. Či už teda ide o fotky, poznámky alebo zálohu domovskej obrazovky a jej rozloženia, určite by ste mali využiť túto kapacitu. Záloha vám určite pomôže prenášať súbory medzi viacerými zariadeniami.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Po zálohovaní svojich súborov či nastavení nakoniec môžete oveľa jednoduchšie nabudúce preniesť vaše súbory medzi Xiaomi smartfónmi. Prechod na novší smartfón s využitím Xiaomi Konta tak teda bude skutočne jednoduché. Za spomenutie ale stojí aj to, že toto konto môžete využiť aj v smartfónoch dcérskej spoločnosti Xiaomi, nie teda len v modeloch materského Xiaomi.

Možnosť vyhľadania zariadenia

Po prvom nastavení svojho smartfónu by ste rozhodne nemali zabudnúť na aktiváciu vyhľadania zariadenia. V prípade jeho straty či odcudzenia teda dokážete ľahšie vystopovať, kde sa váš Xiaomi smartfón nachádza. Aj k tomu vám poslúži Xiaomi Konto, ktoré ponúka možnosť využitia služby pre vyhľadanie zariadenia. Navyše pri strate smartfónu môžete cez toto konto jednoduchým prihlásením do počítača zaheslovať svoje zariadenie. Potenciálny nový majiteľ sa tak do neho nedostane, kým sa neprihlási do vášho Xiaomi Konta.

Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Využiť môžete aj funkciu vzdialeného vymazania smartfónu. Toto všetko ponúka Xiaomi Konto, ktoré si dokážeme vytvoriť už v priebehu pár minút priamo pri nastavovaní smartfónu. Ak ste si ho doteraz ešte nevytvorili a nepoužívate ho, mali by ste to čo najskôr napraviť. Spomenúť musíme ale aj to, že až sa budete zo zariadenia odhlasovať a budete sa ho chystať uviesť do továrenského nastavenia, nemali by ste konto zabudnúť odstrániť. Bez jeho odstránenia sa totiž po uvedení do továrenských nastavení váš smartfón zahesluje a bude žiadať opätovné prihlásenie do Xiaomi Konta.

Využívate Xiaomi Konto aj vo svojom smartfóne? A aké funkcie v ňom využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať