MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi

Koniec aktualizácií pre populárny model? Zdá sa, že Xiaomi neprinesie ďalšiu aktualizáciu pre Mi 9T!

Mi 9T z roku 2019 má skončiť so systémovou podporou skôr, ako sme očakávali. Nadstavbu MIUI 12.5 zrejme tak v týchto smartfónoch neuvidíme.

Model Mi 9T bol jedným z najpopulárnejších smartfónov svojej doby. Na trhu zahviezdil najmä svojou kamerou, ktorá sa v tej dobe neskrývala v nevkusnom výreze a nenachádzala sa ani v hrubom rámiku. Xiaomi túto kameru elegantne vložilo do výsuvného modulu a tak selfie kamera nenarúšala vôbec displej. Xiaomi nám za ten čas stihlo predstaviť dve generácie smartfónov s takouto kamerou, no neskôr sa spoločnosť uchýlila radšej k priestrelom pre selfie kameru. Práve preto si dnes model ako Mi 9T stále drží veľkú popularitu, keďže veľa smartfónov s takouto možnosťou umiestnenia selfie kamery nenájdeme. U tohto smartfónu sme očakávali, že ešte získa aktualizáciu na MIUI 12.5, prípadne aj MIUI 13. Ako však informuje komunita Xiaomiui, vyzerá to tak, že model nezíska aktualizáciu ani na MIUI 12.5.

Globálna verzia má získať slabšiu podporu

Každému z nás je jasné, že čínske Xiaomi prináša inak aktualizácie v Číne ako u nás na globálnom trhu. I napriek tomu sa však málokedy stane, že globálne modely získajú menej aktualizácií. V prípade modelu Mi 9T sa však zrejme tak stane a spoločnosť nám prinesie len dve väčšie aktualizácie nadstavby MIUI. Práve tento model totiž získal naposledy internú verziu nadstavby na globálnej verzii ešte v októbri 2021. Od tej doby však ešte verzia nadstavby nevyšla na verejnosť a ani nie je prístupná k stiahnutiu. Podľa všetkého v tomto prípade adaptácia novej verzie nadstavby neprebehla v poriadku a majitelia smartfónov tak môžu ostať „zaseknutí“ s nadstavbou MIUI 12.

Čínska verzia nadstavby MIUI 12.5 však už prišla do smartfónov Mi 9T v novembri. Xiaomi tak úspešne zvládlo bez problémov priniesť najnovšiu verziu nadstavby pre svoje smartfóny, no podľa všetkého len v Číne. Od októbra však o aktualizácii nepadlo ani slovo a vyzerá to tak, že už ani nepríde. V každom prípade by to bola veľká škoda, nakoľko ostatné modely z radu Mi 9 zrejme získajú i MIUI 13.

Mi 9T
Zdroj: Xiaomi

Získa séria Mi 9 ďalšie aktualizácie?

Populárna séria smartfónov Mi 9 prišla ešte v roku 2019 a bola poslednou sériou, pri ktorej si ešte Xiaomi držalo obmedzenie cenových limitov. Modelový rad bol veľmi populárny a čínsky gigant si túto popularitu uvedomuje. Podľa všetkého totiž zrejme i pripravuje adaptáciu svojich smartfónov na verziu MIUI 13. Nevieme však zatiaľ, či sa aktualizácia bude týkať všetkých modelov. A navyše tiež nevieme, či sa táto aktualizácia dostane i na globálny trh, alebo dostane len medzi hranicami Číny.

Aktualizácie smartfónov na MIUI 13 sú aktuálne v plnom prúde a každou chvíľou Xiaomi pripravuje novú verziu nadstavby pre nové modely. Môžeme očakávať, že v najbližšej dobe Xiaomi už úplne ukončí distribúciu nadstavby MIUI 12.5 a sústredí sa plne len a najnovšiu „trinástku“. Je teda veľmi nepravdepodobné, že by sa model ako Mi 9T ešte niekedy dočkal verzie MIUI 12.5.

Vlastníte niektorý model zo série Mi 9? A na akej verzii aktuálne bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať