Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Koniec špekulácií: Xiaomi 13 Lite sa objavil v IMEI certifikácii a odhalil kompletnú výbavu!

Smartfón s označením Xiaomi 13 Lite práve prešiel certifikáciou, v ktorej odhalil celú svoju výbavu. Predstavenie bude už za rohom.

Ohľadom pripravovanej série smartfónov s označením Xiaomi 13 sme počuli už mnoho informácií. Rôzne špekulácie kolujú internetom, pričom ich nezabudli doplniť aj rôzne snímky modelov, na ktorých je vidno, že nie sú reálne. V súčasnosti sa teda odrážame najmä z certifikácií, ktoré nás informujú o potvrdených informáciách ohľadom nových modelov. V IMEI certifikácii sa teraz objavil aj model s označením Xiaomi 13 Lite, ohľadom ktorého sa tiež na internete objavilo viacero špekulácií. Tým však teraz dávame stopku, nakoľko sa môžeme pozrieť na potvrdené špecifikácie novinky určenej pre globálny trh. Bližšie informácie nám prináša známa komunita Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Xiaomi 13 Lite prešiel IMEI certifikáciou

Špekulácií ohľadom novej generácie vlajkových smartfónov od Xiaomi tu bolo mnoho. Teraz sa však dozvedáme všetky podstatné informácie, ktoré potrebujeme k výbave a predstaveniu smartfónu mať. Musíme teda podotknúť, že čínsky gigant by už mal mať model s označením Xiaomi 13 Lite pripravený na predstavenie, ktoré by mohlo prebehnúť v priebehu nasledujúcich týždňov. Prejdeme však k výbave, ktorá sa v certifikácii objavila. Srdcom telefónu bude čipset Snapdragon 7 Gen 1 vyrobený 4nm výrobným procesom. Doplní ho 6.55″ FHD+ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, HDR 10+ a Dolby Vision.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

V oblasti kamery vôbec nepôjde o priemerný model. Hlavný snímač kamery bude mať 50mpx (Sony IMX766) a doplní ho aj 20mpx ultraširoký snímač spolu s 2mpx makrom. Selfie kamera sa bude nachádzať v priestrele displeja a nájdeme ju v zložení dvoch 32mpx snímačov. V prípade úložiska budeme mať na výber z dvoch pamäťových možností, teda 128 a 256GB. Pamäť RAM bude na výber z 8 a 12GB. Xiaomi 13 Lite bude navyše disponovať 4500mAh batériou a nebude mu chýbať podpora pre 67W nabíjanie.

Vychádzať bude z čínskeho modelu

Táto výbava smartfónu sa vám možno zdá povedomá, keďže sa jeden smartfón s rovnakými špecifikáciami už nachádza v Číne. Xiaomi 13 Lite bude globálnou verziou modelu, ktorý sa v Číne predáva ako Xiaomi CIVI 2, pričom sme rátali s jeho globálnou distribúciou. Niektoré špekulácie poukazovali na to, že by sa CIVI 2 u nás ukázal ešte tento rok pod označením Xiaomi 12 Lite NE. To sa však nestane a CIVI 2 bude zapadať až do novej série s označením Xiaomi 13.

Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

Vzhľadom k tomu, že Xiaomi 13 Lite by mal byť už plne pripravený k predstaveniu, rátame s tým, že sa spoločnosť s jeho uvedením na trh poponáhľa. Predtým však zrejme predstaví základné modely z radu Xiaomi 13, ktoré by mali prísť najskôr len do Číny. Niečo nám však hovorí, že by Xiaomi mohlo predstaviť nový modelový rad vlajkových smartfónov aj do Európy ešte tento rok. No na bližšie informácie si však budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Lákal by vás takýto smartfón ku kúpe? A tešíte sa na predstavenie novej generácie vlajkových lodí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať