MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Ktoré funkcie sú v nadstavbe MIUI najobľúbenejšie? Poznáte ich všetky?

Nadstavba MIUI ponúka viaceré skvelé funkcie, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Pozrite sa, ktoré z nich patria medzi najlepšie.

Nadstavba MIUI od Xiaomi je jednou z najpopulárnejších úprav systému Android. Už v roku 2010, kedy čínske Xiaomi predstavilo túto nadstavbu verejnosti ako systém, ktoré môžu využívať aj konkurenčné spoločnosti, si tento systém získal popularitu medzi používateľmi. Známa nadstavba od Xiaomi je na trhu už 12 rokov, pričom postupom času zahrnula množstvo skvelých funkcií. Tie zvyčajne v systéme Android nenájdeme, čím práve Xiaomi láka množstvo nových fanúšikov. A ktoré tieto funkcie patria medzi najobľúbenejšie? Prehľad najlepších funkcií populárnej nadstavby systému Android nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne. Používate ich všetky alebo len niektoré?

Plávajúce okná aj Game Turbo

Jednou z najlepších funkcií nadstavby MIUI sú určite plávajúce okná, ktoré používateľom umožňujú využívať viacero aplikácií naraz. Takýmto spôsobom nie je pre nich problémom čítať si článok na internete a zároveň si písať poznámky v poznámkovom bloku. Popritom môžeme mať aj zapnutú hudbu na YouTube Music, ktorý taktiež môžeme mať aktívny v plávajúcom okne. S dnešnými veľkými displejmi je užitočné mať možnosť využívať viaceré aplikácie naraz, čo nám populárna nadstavba umožňuje.

Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Ďalšou skvelou funkciou je Game Turbo, ktorú oceňujú najmä hráči mobilných hier. Vďaka tejto funkcii môžeme počas hrania hier odstaviť notifikácie, zapínať aplikácie v plávajúcich oknách namiesto vypnutia hry a zároveň optimalizovať hru a výkon zariadenia pre lepší chod hry. Funkcií, ktoré nám nadstavba MIUI ponúka, je však oveľa viac.

Bočný panel a ďalšie

Spolu s nadstavbou MIUI 13 prišla do smartfónov funkcia známa ako bočný panel či Sidebar. Tento panel nám v nenápadnej čiarke na kraji displeja skrýva ikony aplikácií, ktoré si môžeme rýchlo a jednoducho aktivovať v režime plávajúcich okien. Takýmto spôsobom zrýchlime multitasking pri používaní nášho zariadenia a nemusíme sa zdržiavať vyhľadávaním aplikácií. Pripomíname však, že funkcia je dostupná až od verzie MIUI 13. Rovnako je na tom aj funkcia Inkognito, ktorú však nemajú všetky smartfóny k dispozícii. Táto funkcia sa zvyčajne skrýva v Centre ovládania, kde má za úlohu zakázať aplikáciám využívať mikrofón, kameru aj polohu nášho zariadenia.

smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Vďaka tomu sa pri aktívnom režime Inkognito môžeme spoľahnúť na úplne anonymný zážitok z používania nášho smartfónu. Populárnou funkciou nadstavby MIUI je aj Druhý priestor. Tento priestor funguje oddelene od bežného chodu nášho zariadenia, čím môžeme kvalitne oddeliť napríklad náš súkromný a pracovný život. Nemusíme tak už využívať dva smartfóny pre prácu a osobné využitie. Nadstavba MIUI nám dovolí všetko uložiť oddelene do nášho jedného zariadenia.

Ktorá funkcia nadstavby od Xiaomi je vaša najobľúbenejšia? A privítali by ste ešte nejakú funkciu, ktorú vo svojom zariadení nemáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.